Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 7d. 14:19

Henrikas Daktaras ištrūko iš Lukiškių kalėjimo – atlikinės bausmę arčiau gimtųjų namų

Henrikas Daktaras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras

Iki gyvos galvos pasodintas buvęs Kauno „daktarų“ nusikalstamos grupuotės vadeiva Henrikas Daktaras ruošiasi kraustytis iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo. Penktadienio popietę sostinės teismas paskelbė, kad šis nuteistasis gali būti perkeltas į kalėjimo į pataisos namus. Henytė kalės Pravieniškėse.

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą dėl Lukiškių kalėjimo atstovų teikimo dėl nuteistojo Henriko Daktaro perkėlimo į pataisos namus.

Teismo verdiktas nuteistajam palankus. Tokiam sprendimui šioje byloje neprieštaravo nei nuteistųjų prižiūrėtojai, nei netgi prokuratūros atstovai.

„Aš noriu gauti pasimatymą su žmona. Kalėjime aš gaunu tik tris valandas, o ten gaučiau visą parą. Man svarbu tik šeima“, – teismui yra pareiškęs H.Daktaras.

Bylą nagrinėjusi teisėja Eglė Gruodienė atsižvelgė į teismui pateiktą medžiagą, iš kurios tapo aišku, kad esama visų formalių pagrindų perkelti šį nuteistąjį kalėti geresnėmis sąlygomis.

Šį penktadienį garsusis nuteistasis nebuvo atvežtas į teismą asmeniškai išklausyti šio jam džiaugsmingo sprendimo, nors praėjusio posėdžio metu buvo pareiškęs norą jo paskelbime dalyvauti.

Lukiškėse H.Daktaras praleido ilgiau nei dešimtmetį. 15min ankstesnėse publikacijose pasakojo, kaip pats nuteistasis ir jį palaikanti žmona Ramutė nėrėsi iš kailio, kad kauniečiui būtų leista išsikraustyti iš Lukiškių.

„Mezga šalikus, mezga kojines, mezga pirštines, neria tokius apvalius kilimėlius. Vežėm į vaikų namučius – jie buvo laimingi, kai pasitiesė,“ – gerų žodžių apie vyrą nepristigo R.Daktarienė.

Kartu su visa bylos medžiaga teismas buvo gavęs naujausią H.Daktaro charakteristiką, kurioje nurodoma, kad šis nuteistasis dalyvavo „Poezijos rudens“, Užgavėnių kaukių ir net velykinių atviručių konkursuose, taip pat protmūšyje.

Henytė apibūdinamas kaip emocingai į aplinką reaguojantis, mandagus ir taktiškas kalinys, vis dar optimistiškai žvelgiantis į gyvenimą.

„Santykiai su kitais nuteistaisiais geri“, – pažymima charakteristikoje.

Taip pat H.Daktaras buvo giriamas už tai, kad sistemingai palaiko santykius su šeima.

Jei keltų bėdų – būtų grąžintas į kalėjimą

Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Airinės Šerelytės-Skistymienės penktadienį paviešintame pranešime pažymima, kad bausmės terminas – iki gyvos galvos, šiuo atveju nesikeičia.
Tenkindamas prašymą, teismas atsižvelgė į tai, kas buvo nurodyta teikime – kad nuteistasis su administracijos atstovais mandagus ir taktiškas, geranoriškas, buityje tvarkingas. Socialiniai ryšiai geri. Laisvalaikiu H. Daktaras žiūri televizijos laidas, skaito knygas, sportuoja. Dalyvauja įvairiose organizuojamose socialinės reabilitacijos programose ir priemonėse. Nuteistasis bausmės atlikimo laikotarpiu 4 kartus skatintas, galiojančių nuobaudų neturi.

Teismas atkreipia dėmesį, kad nuteistasis galės būti grąžintas atgal iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmės, jeigu kels pavojų pataisos namų personalui ar kitiems asmenims arba dėl kitų išimtinių aplinkybių.

Spręsdamas klausimą dėl nuteistojo perkėlimo į pataisos namus, teismas atsižvelgė į tai, kad H. Daktaras atitinka formalųjį perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus pagrindą, nes yra atlikęs daugiau nei dešimt metų laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės. Į teigiamą H. Daktaro elgesį bausmės atlikimo laikotarpiu, psichologinės tarnybos išvadą, taip pat ir į teisme išsakytą Lukiškių tardymo izoliatoriaus–kalėjimo atstovo ir prokurorės poziciją teikimą tenkinti. Teismas mano, kad nuteistasis yra padaręs pozityvias išvadas dėl įvykdytų nusikaltimų, savo elgesio ir juo sukeltų negatyvių padarinių.

Teismas atkreipia dėmesį, kad nuteistasis gali būti grąžintas atgal iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmės, jeigu kels pavojų pataisos namų personalui ar kitiems asmenims arba dėl kitų išimtinių aplinkybių. Nuteistieji, grąžinti iš pataisos namų į kalėjimą, gali prašyti pakartotinai perkelti juos į pataisos namus ne anksčiau kaip praėjus 5 metams po teismo nutarties priėmimo dienos.

Šiandienė Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis dar neįsiteisėjo ir, kol formaliai per 7 dienas gali būti skundžiama, neturėtų būti pradėta vykdyti.

VIDEO: H.Daktaras papasakojo apie gyvenimą kalėjime ir kamuojančius košmarus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min