Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 4d. 11:03

Henrikas Daktaras nenori būti našta Lietuvai ir siūlo mokėti valstybei mokesčius (video)

Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras galimą jo paleidimą iš kalėjimo siūlo vertinti kaip mažą valstybės žingsnelį kovoje su krize: esą nereikės jo išlaikyti, negano to, laisvėje jis pats taptų mokesčių mokėtoju.
Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamas Henrikas Daktaras, pravarde Henytė, veržiasi į laisvę. Jis susirūpino, kad jo „laikymas 3-4 metus rūsyje“ per brangiai kainuoja visiems mokesčių mokėtojams.

Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėjo H.Daktaro ir jo advokatų skundą dėl nutarties pratęsti jo suėmimo terminą dar 3 mėnesiams. Anot H.Daktaro, nutartis neteisėta ir nepagrįsta.

Teismo posėdyje Henytė pareiškė, kad sunkmečiu nenori būti našta Lietuvai ir pasiūlė mokėti valstybei mokesčius: tikino, kad atgavęs laisvę nedelsdamas susirastų legalų darbą.

Tuo tarpu dabar, H.Daktaro žodžiais tariant, jo „laikymas 3-4 metus rūsyje“ Lietuvai brangiai kainuoja.

Savo ruožtu H.Daktaro bylas kuruojantis prokuroras Zdislavas Tuliševskis teisme aiškino, kad kaltinamojo ir jo gynėjų skundas nepagrįstas, o skundžiama Vilniaus apygardos teismo nutartis – teisėta ir pagrįsta. Prokuratūros atstovas kartojo visus jau ne sykį išdėstytus argumentus, kurių esmė – jog apie Bulgarijoje nelengvai surasto ir itin sunkiais nusikaltimais įtariamo Henytės paleidimą į laisvę negali būti nė kalbos.

Vilniaus apygardos teismas pastarąjį sykį buvo nutaręs dar 3 mėnesiams pratęsti H.Daktaro suėmimą vadovaudamasis prokurorų nuolat akcentuojamais argumentais: pagrįstai įtariama, kad kaunietis galėjo padaryti nusikaltimus, kuriais įtariamas, tie nusikaltimai yra itin sunkūs, H.Daktaras vadovavo nusikalstamam susivienijimui, anksčiau yra 5 kartus teistas, pastarąjį sykį nuo teisėsaugos slapstėsi ir buvo sulaikytas užsienyje, negano to, anksčiau jis yra teistas ir už poveikį liudytojui.

Todėl Vilniaus apygardos teismą prokuratūra yra įtikinusi, kad išėjęs į laisvę H.Daktaras gali daryti naujus nusikaltimus ir slapstytis, juolab suvokdamas, kokia griežta bausmė jam gali grėsti.

Skundą nagrinėjęs teisėjas Kęstutis Jucys garsino bylos medžiagą, jog H.Daktaras nuo 1993 metų vasario iki 2000-ųjų pradžios įtariamas kartu su Egidijumi Abariumi vadovavęs nusikalstamam susivienijimui, kuris darė sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, buvo žudomi žmonės.

Byloje minima, kad grupuotė turėjo pinigų fondą, skirtą pareigūnų papirkinėjimui ir nusikalstamų veikų organizavimui.Gerbiamas teisme, šiuo metu visuomenės jau esu nuteistas, nors teismo dar nebuvo, – pagarbiai ir emocingai per posėdį prabilo H.Daktaras.

Pagarsinęs visą pagrindinę bylos medžiagą, teisėjas kreipėsi į Henytę: „Ar pakaks, kiek pasakiau? Nes čia yra daug...“

„Gerai, gerai...“, – neprieštaravo įtariamasis.

Teismas pagarsino ir skundo argumentus. Teigiama, jog nėra nustatyta, jog H.Daktaras buvo kažkur pabėgęs, nes prokurorai nepateikė duomenų, jog jis buvo kviečiamas atvykti į apklausas. Tuo tarpu Bulgarijoje, anot H.Daktaro, jis slėpėsi visai ne nuo Lietuvos teisėsaugos, o banditų, kurie išgąsdino jį apšaudę pastaruoju metu bandomą išnuomoti šeimos namą Kauno rajone.

Skundo autorių vertinimu, H.Daktaro suėmimą pratęsęs teismas į šiuos argumentus ne tik neatsižvelgė, bet ir apskritai dėl jų nepasisakė, nors motyvuojant nutartis tai privaloma.

Skunde pateikiamas argumentas, kad H.Daktaras turi nuolatinę gyvenamąją vietą, todėl pakaktų jam taikyti ir švelnesnę kardomąją priemonę.

Teisėjas suteikė žodį ir pačiam H.Daktarui.

„Gerbiamas teisme, šiuo metu visuomenės jau esu nuteistas, nors teismo dar nebuvo“, – pagarbiai ir emocingai prabilo Henytė.

Jis teigė perskaitęs visus 68 savo baudžiamosios bylos tomus ir supratęs vieną esminį dalyką: „Tikslas yra pasodinti Henriką Daktarą.“

Henytė taip pat teigė perkandęs prieš jį vieną nukreipto ikiteisminio tyrimo mechanizmą. Esą per pirmą tardymą kitas įtariamasis sakė, kad H.Daktaro tuose nusikaltimuose nebuvo. Tačiau per antrą tardymą – jau kad buvo. Per trečią – irgi kad H.Daktaras buvo, ir tada tas įtariamasis paleistas į laisvę.

„Faktiškai taip 15 įtariamųjų išėjo, o Henrikas Daktaras turi sėdėti“, – teisme guodėsi Henytė.

Kaunietis dar retoriškai paklausė: „Kam tas cirkas reikalingas?“

H.Daktaras siūlė taupyti mokesčių mokėtojų pinigus, nes pagal dabartinį scenarijų atrodo, kad „sėdėsiu 3-4 metus rūsyje, valstybė turi išlaikyti, vieni nuostoliai.“

Kaunietis pridūrė: „Sako, kad krizė, tai darykit bent ką nors!“

Anot Henytės, Lietuvai būtų dvejopai naudinga pakeisti jam skirtą griežčiausią kardomąją priemonę.

„Išleiskit į laisvę, duokit man darbo, arba aš pats susirasiu darbą, mokėsiu mokesčius“, – kalbėjo H.Daktaras.

Tiesa, jis ir pats prasitarė, kad jam palankus teismo sprendimas būtų „stebuklas, fantastika.“

Bylą išnagrinėjęs teisėjas K.Jucys verdiktą šioje byloje dėl suėmimo termino pratęsimo žada paskelbti jau sausio 6 dieną.

Antradienį į teismą, kaip ir beveik visada, palaikyti vyro atvyko įtariamojo žmona Ramutė Daktarienė. Sutuoktiniai rado progų apsikeisti keliais sakiniais ir apdovanoti vienas kitą šypsenomis.

Bus papildyta

VIDEO: 15min.lt: H.Daktaras atvestas į salę, jį palaiko žmona
VIDEO: 15min.lt: H.Daktaras atsisveikina su žmona ir išvedamas iš teismo

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min