Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 10d. 11:16

Henrikas Daktaras suimtas trims mėnesiams (atnaujinta 18.39 val., video)

Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras šeštadienio vakarą per slaptąjį išėjimą išvedamas iš teismo rūmų.

Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetui pareikšti įtarimai, o teismas nusprendė, kad jį galima laikyti suimtą mažiausiai tris mėnesius.

Planavęs būti pravoslavu, puoselėti barzdą ir ramiai leisti laiką Bulgarijoje, šiomis dienomis H.Daktaras yra patekęs į lietuviško teisingumo mėsmalę.

Šeštadienį nuo ankstaus ryto būrys žurnalistų apgulė teismo rūmus sostinės Laisvės prospekte, prie „Senukų“, kur bus sprendžiamas klausimas dėl H.Daktaro suėmimo.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Teismo rūmus apgulę žiniasklaidos atstovai tyko H.Daktaro.
Teismo rūmus apgulę žiniasklaidos atstovai tykojo H.Daktaro.

Skaičiuojant laiką nuo penktadienio popietės, Henytė per 48 val. jis turi būti pristatytas pas teisėjus, kurie skirs kardomąją priemonę.

Tačiau visų pirma Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetas šeštadienį apie 9 val. atvežtas į Policijos departamentą. Tai BNS patvirtino H.Daktaro advokatas Kristupas Ašmys.

Dalyvaujant įtariamojo advokatui, prokurorai pareiškė H.Daktarui įtarimus dėl maždaug 30 nusikaltimų.

Parskraidintas kaip prezidentas

Kaip pirmasis pranešė portalas 15min.lt, penktadienį 14.31 val. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas, kuriuo tiesiai iš Bulgarijos Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu parskraidintas H.Daktaras ir jį lydintys pareigūnai.

Prie „Spartan“ lėktuvo su prezidentine kapsule privažiavo automobilis, pilnas Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojų. Henytė įsodintas į policijos automobilį ir su apsauga išvežtas iš oro uosto. Filmuotą medžiagą galite pamatyti čia.

Kiek vėliau Policijos departamentas pranešė, jog slapta iš oro uosto išvežtas H.Daktaras uždarytas į areštinę.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Į teismą vedamą H.Daktarą kūnais dengė Aro pareigūnai.
Į teismą vedamą H.Daktarą kūnais dengė „Aro“ pareigūnai.

Policijos departamento teigimu, Henytė yra pripažintas įtariamuoju Daktarų nusikalstamo susivienijimo byloje, kurioje grupuotės nariai įtariami 1989–2005 metais įvykdę sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: nužudymų, pasikėsinimų nužudyti, plėšimų, turto prievartavimų.

Šiuo metu pagrindiniai šio nusikalstamo susivienijimo nariai sulaikyti ar suimti.

H.Daktaras teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Papildyta 13.54 val. Naujausiais neoficialiais duomenimis, H.Daktarą į teismą turėtų atvežti po 14 val. Teismo rūmus apgulęs būrys žiniasklaidos atstovų, kai kurie operatoriai ir fotoreporteriai Henytės čia tyko jau nuo 9 val. ryto.

H.Daktaro gynėjas K.Ašmys žurnalistus informavo, kad klausimas dėl jo kliento suėmimo teisme tikrai nebus atidėtas sekmadieniui.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./H.Daktaro bylą kuruojantis prokuroras Zdislovas Tuliaevskis
H.Daktaro bylą kuruojantis prokuroras Zdislovas Tuliševskis

Papildyta 14.43 val. Šeštadienį 14.35 val. Henriką Daktarą pagaliau atvežė į teismo rūmus. Baltas mikroautobusiukas tamsintais langais įvažiavo į uždarą teritoriją ir sustojo prie pagalbinio įėjimo į teismo pastatą. Iš automobilio į teismą vedamą H.Daktarą kūnais dengė „Aro“ pareigūnai. Šiuo metu teismas sprendžia klausimą dėl kardomosios priemonės Henytei skyrimo.Henytė teisėją bandė įtikinti, kad yra kaltinamas svetimomis nuodėmėmis, todėl prašė jo nesuimti.

Papildyta 15.15 val. Teismas vyksta už uždarų durų. Bylą kuruojantis prokuroras Zdislovas Tuliševskis keliolika minučių vardijo kuo įtariamas Henrikas Daktaras bei paprašė teismo leisti Henytę suimti 3 mėnesiams.

Papildyta 16.30 val.  Portalo 15min.lt  žiniomis, teisėją Antaną Virbalą Henytė tikino esąs visiškai nekaltas, todėl prašė jo nesuimti.

H.Daktaras tikino, kad iš Lietuvos į Bulgariją pabėgo ne iš piktos valios, o rimtai baimindamasis dėl savo gyvybės. „Vieną naktį tvorą apšaudė, kitą naktį granatą įmetė“, – pavyzdžius, kad grėsmė jam ir jo šeimai buvo reali, teisėjui vardijo H.Daktaras.

Įtariamasis netgi iškėlė versiją, kad susidoroti su juo norėjo teisėsaugos pareigūnai.

Taip pat jis aiškino, kad teisėsauga kabina ant jo svetimas nuodėmes. H.Daktaras tikino jau seniai nieko bendra neturintis su grupuote, dėl kurios nusikaltimų persekiojamas Henytė.

Nutartį dėl kardomosios priemonės paskyrimo H.Daktarui teismas turėtų paskelbti po 17 val.

Papildyta 17.58 val. Teismo priimtoje nutartyje teigiama, jog įtariamasis gali bėgti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ar teismo, todėl jam nustatomas maksimalus 3 mėnesių suėmimo terminas. Teisėjas A.Virbalas atsižvelgė į tai, jog H.Daktarui gali grėsti įkalinimas iki galvos, todėl įtariamasis turėtų aiškų motyvą bandyti pasislėpti nuo teisingumo, galbūt netgi naikinti įkalčius arba paveikti liudytojus.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Henytės advokatas Kristupas Aamys
Henytės advokatas K.Ašmys

Papildyta 18.16 val. H.Daktaro advokatas K.Ašmys po nutarties paskelbimo prasitarė, kad svarstys galimybę skųstis dėl žiauraus elgesio su jo klientu. Anot advokato, netgi tada, kai Henytę saugo du ginkluoti „Aro“ pareigūnai, įtariamojo rankos lieka surakintos už nugaros, o ant jo galvos yra užmaukšlinta kaukė.

Teisininkas iškart negalėjo pasakyti, ar šio šeštadienio teismo nutartis bus skundžiama. Tai galima padaryti per 20 dienų. Anot K.Ašmio, pirmiausia reikia atidžiai susipažinti su teismo motyvais.

„Prokuroro argumentai – kad Henrikas Daktaras bėgs, slėpsis, trukdys tyrimui. Teismas atsižvelgė į šiuos argumentus“, – minėjo advokatas.

K.Ašmys apgailestavo, kad teismas neatsižvelgė į gynybos prašymą – H.Daktaras šiandien pageidavo viešo teismo posėdžio. Teismas posėdžiavo užsirakinęs, kad nebūtų paviešinti ikiteisminio tyrimo duomenys.

Paklaustas, kaip Henytė pastaruoju metu jaučiasi, kauniečio gynėjas atsakė: „Dėl sveikatos nešnekėjome. Būsena normali, gerai jaučiasi.“

Tačiau K.Ašmys pridūrė, jog jeigu dar kartosis nuolatinis H.Daktaro „dusinimas“ su kauke, tai bus viešinama ir skundžiama.

VIDEO: Henytės advokatas komentuoja suėmimą ir žiaurų elgesį su jo klientu
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min