TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Henrikas Daktaras teisme domėjosi, ar narkotikų vartojimas trukdo nustatyti amžių pagal negyvėlio kaulus

Henrikas Daktaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pradėjo liudytojų apklausas kalėti iki gyvos galvos nuteisto kauniečio Henriko Daktaro baudžiamojoje byloje. Byloje liudijo buvę Kauno policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai, ekspertas. Pastarasis buvo apklaustas dėl nužudytojo Arvydo Mučinsko palaikų tyrimo. Klausimų ekspertui turėjo ir Henytė, ir jo gynėjas.

„Mums kilo abejonių, ar tai gali būti tas asmuo, nes pagal bylos duomenis, žmogui tuo metu buvo 29 metai, o ekspertai konstatavo, kad mirties metu jam buvo 46 metai. Tas didelis skirtumas mums kelia didelių abejonių. Mano ginamasis mano, kad jam buvo pakištas kažkas kitas“, –  yra sakęs advokatas Kristupas Ašmys.

H.Daktaras dėl A.Mučinsko nužudymo buvo išteisintas.

Teisme apklaustas ekspertas sakė, kad nustatant lavono amžių, galima penkerių metų paklaida.

„Kaip gali pakenkti kaulams narkotikų vartojimas?“ – eksperto teiravosi H.Daktaras. Nustebęs ekspertas atsakė, kad kaulus gali paveikti kaulų retėjimo ligos, bet kad narkotikai veiktų kaulus, duomenų neturįs.

„Mums kilo abejonių, ar tai gali būti tas asmuo, nes pagal bylos duomenis, žmogui tuo metu buvo 29 metai, o ekspertai konstatavo, kad mirties metu jam buvo 46 metai. Mano ginamasis mano, kad jam buvo pakištas kažkas kitas“, –  teigė Henytės advokatas K.Ašmys.

Kodėl buvo padaryta tokia nužudytojo amžiaus paklaida, ekspertas atsakyti negalėjo, nes amžių nustatė jo kolega, jis aiškinosi, ar nebuvo kaulų lūžių. Teismas žada į posėdį kviesti nužudytojo amžių nustačiusį ekspertą.

Liudijo ir prokuroras iš Kauno

Teismas aiškinosi ir Rimanto Ganusausko, pravarde Mongolas dingimą bei mirties aplinkybes. R.Ganusauskas dingo 1993 metais, jo kūnas nerastas iki šiol.

Liudyti buvo pakviestas ir Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vladimiras Kakoškinas. Jis daug pasakoti nenorėjo, nes esą dar nebaigtas ikiteisminis tyrimas.

Tuo metu buvę Kauno policijos pareigūnai svarstė, kad R.Ganusausko mirties aplinkybės iki šiol neįmintos, jis gali būti ir gyvas, nes lavonas nerastas.

Netinka Klaipėdos teismo nuosprendis

Generalinė prokuratūra apeliaciniu skundu siekia, kad iki gyvos galvos nuteistas H.Daktaras atsakytų ir dėl nusikaltimų, dėl kurių buvo išteisintas. Kitą grupuotės kūrėją ir vadovą Egidijų Abarių prašoma, kaip ir H.Daktarą, įkalinti iki gyvos galvos. Abu vyrai laikomi suimti.

Pernai birželio viduryje H.Daktaras, E.Abarius ir dar būrys asmenų išgirdo nuosprendį Klaipėdos apygardos teisme.

H.Daktaras dėl aštuonių nusikaltimų, iš kurių du kaltinimai nužudymu, padarymo išteisintas, nenustačius, kad jis dalyvavo padarant šias veikas.

E.Abariui teismas skyrė laisvės atėmimą pataisos namuose 20 metų, iki nuosprendžio įsiteisėjimo ir įvykdymo paliko suimtą. Teisėjų kolegija E.Abarių pripažino vienu iš nusikalstamo susivienijimo kūrėjų ir vadovų, padariusiu tris labai sunkius ir keturis mažiau visuomenei pavojingus nusikaltimus. Pats kaltinamasis tiesiogiai žmonių nežudė.

E.Abarius dėl dvylikos nusikaltimų, iš kurių trys kaltinimai nužudymu ir du pasikėsinimu nužudyti, padarymo išteisintas, nenustačius, kad jis dalyvavo padarant šias veikas.

Tuo pačiu apeliaciniu skundu Generalinė prokuratūra prašo skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę su teisėsauga bendradarbiaujančiam buvusiam nusikalstamo susivienijimo dalyviui Rimvydui Žilinskui. Teismas jam skyrė realią laisvės atėmimo bausmę.

Prokuratūra mano, kad kaltę pripažinusiam ir tyrimui padėjusiam R.Žilinskui turi būti skirta švelnesnė bausmė.

Prokuratūra skunde taip pat rašo, kad nuteistieji turi atlyginti tūkstantines proceso – lavonų paieškos, atgabenimo iš užsienio – išlaidas.

Pernai birželio 14 dieną nusprendį H.Daktaro ir kitų kaltinamųjų byloje paskelbė Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija.

Nuosprendį be prokuratūros taip pat apskundė E.Abarius, Audrius Gudomskas, Nikolajus Archipovas, Rolandas Zaveckas, R.Žilinskas ir H.Daktaro gynėjas.

Priteisė žalos atlyginimą

Klaipėdos apygardos teismas nuosprendžiu konstatavo, kad 1993-2000 metais veikė vienvaldžio lyderio H.Daktaro vadovaujamas nusikalstamas susivienijimas, jo dalyviai buvo ginkluoti šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, naudotais ir planuotais panaudoti daromuose nusikaltimuose (nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose ir kt.).

Pasak teismo, anksčiau teistas H.Daktaras padarė septynis labai sunkius, su kėsinimusi į žmogaus gyvybę susijusius nusikaltimus bei šešis lengvesnius nusikaltimus. Pats tiesiogiai dalyvavo nužudant du žmones, nusikalstamas veikas darė siekdamas savanaudiškų tikslų ir išsaugoti savo įtaką nusikalstamame pasaulyje.

„Iš grupuotės lyderio veiksmų matyti, kad nusikalstama veikla buvo jo gyvenimo būdas. H.Daktaras – labai pavojingas visuomenei ir jo nusikalstamų polinkių pakeisti įprasta kriminaline bausme neįmanoma. Nagrinėtu laikotarpiu nusikalstama veikla taip pat buvo šio vyro gyvenimo būdas", – paskelbė teismas.

Byloje dėl itin sunkių nusikaltimų buvo 16 kaltinamųjų, tačiau vienam pasislėpus, jo byla išskirta į atskirą ir nuosprendis paskelbtas 15-kai asmenų.

Teismas konfiskavo kaltinamųjų turto už 550 tūkst. litų, nukentėjusiesiems priteisė 205,5 tūkst. litų turtinės ir 450 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo. Teismas pabrėžė, kad kaltinamųjų H.Daktaro ir E.Abariaus turto konfiskavimo klausimas turėtų būti išspręstas kitoje byloje, kurioje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nepagrįsto praturtėjimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min