Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 11:28

Henriko Daktaro byla: dingo vienas kaltinamųjų

H.Daktaro gaują pakeitė daug žiauresni jaunieji banditai.
BFL nuotr. / H.Daktaras

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme tęsėsi Henriko Daktaro ir kitų jo gaujos narių bylos nagrinėjimas. Į teismą neatvyko vienas kaltinamųjų – Arūnas Šimėnas. Vyras kaltinamas prisidėjęs prie nužudymo. Spėliojama, kad kaunietis galėjo pabėgti į JAV.

Teisme pateikta informacija, kad A.Šimėnas nuo liepos mėnesio nebesiregistruoja Kauno Žaliakalnio policijos komisariate. Policijos pareigūnai buvo nuvykę į jo butą Žukausko gatvėje, tačiau namie nieko nebuvo. Apklausus kaimynus, šie teigė girdėję, kad 39-erių metų vyras išvyko į Ameriką. 

A.Šimėno advokatas teigė neturintis jokių duomenų apie savo ginamąjį. „Nebuvo su manimi susisiekęs, nežinau, ar pasislėpė, ar jam kažkas nutiko“, – sakė advokatas teisėjams. Po posėdžio advokatas nieko plačiau komentuoti nepanoro.

Klaipėdos apygardos teismo teisėjai pirmadienį patenkino prokuroro prašymą ir paskelbė A.Šimėno paiešką. Jo baudžiamoji byla atskirta. Vos surastas vyras bus suimtas.

Šampaniniais vadinamos jaunosios Daktarų gaujos apklausos metu praėjusių metų rudenį A.Šimėnas teigė, kad  1993–1996 metais „reikėjo priklausyti gaujai, nes kiti galėjo nubausti, kad dirbi jų zonoje“. Šampaninio gaujos jaunieji nariai, dabar jau brandūs, praplikę vyrai, teigė, kad anuomet, 1993-iais, priklausyti H.Daktaro gaujai buvo garbė. A.Šimėnas, kuriam tuomet buvo vos 20 metų, pasakojo anuomet vogdavęs iš automobilių magnetolas, nuimdavęs ratus.

A.Šimėnas kaltinamas prisidėjęs prie „Vilulos“ komplekso sporto salėje žiauriai sumušto Arvydo Mučinsko, pravarde Mučialka, mirties. Pats A.Šimėnas teismui buvo pasakojęs, kad vyrų mušamas A.Mučinskas šaukėsi draugo Rolando Zavecko pagalbos. Tačiau šis toliau stovėjo ir šnekėjo su kažkuriuo iš gaujos senių.

Žiauriai sumuštas vyras buvo nužudytas ir užkastas miške pakeliui į Jonavą. Vyras buvo nužudytas, nes su Kęstučio Martuzevičiaus, vieno iš Daktarų gaujos  narių, žmona buvo užmezgęs romaną. Apie tai, kad vyras buvo nužudytas ir užkastas, A.Šimėnas pareigūnams tikino sužinojęs tik po daugybės metų, būdamas JAV. Ten jį sulaikė Federalinės tarnybos pareigūnai. 

A.Šimėnas, anksčiau sutikęs teisėsaugai duoti parodymus, vėliau, anot prokuroro, jų atsisakė. Teisme jis teigė, kad teisėjų parodymai buvo gerokai pagražinti, į juos prirašyta net neminėtų pavardžių ir frazių. 

A.Šimėnui prokurorai prašė skirti beveik 13 metų kalėjimo. Iki šiol jam buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir registravimasis policijoje.

Prokuroras tikino, kad vyro pabėgimas Henriko Daktaro ir jo šulų bylos nagrinėjimui nepakenks, nes A.Šimėno byla atskirta.

Byla baiginėjama

Henriko Daktaro ir jo grupuotės narių bylos nagrinėjimas eina į pabaigą. Savo baigiamąsias kalbas sakyti pradėjo ir gynėjai. Pirmadienį teisme kalbėjo Jolantos Čepienės advokatas. Moteris byloje turi nukentėjusiosios statusą.

Advokato teigimu, surinktų įrodymų pakanka, kad būtų galima teigti, jog 1996 metų balandžio 5-ąją prie namų Kaune moters vyrą, verslininką Sigitą Čiapą ir jo vairuotoją Vincą Varną, nužudė Henriko Daktaro vadovaujama gauja. Moteris liko gyvą tarsi per stebuklą. Ji šūvio akimirką automobilyje pasilenkė kažko pasiimti. Advokatas teisme teigė, jog H.Daktaras nužudymą organizavo būdamas už grotų. Verslininkas buvo ne juokais išsigandęs gaujos gąsdinimų - jo namus ir biurą visą parą saugojo apsauga, vos prieš kelias dienas iki mirties jis buvo įsigijęs leidimą šaunamajam ginklui.

Už šį ir kitus nusikaltimus Henriką Daktarą ir jo gaujos narį Egidijų Abarių siūloma įkalinti iki gyvos galvos, kitiems kaltinamiesiems gresia ilgi metai už grotų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min