Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 16d. 12:40

Henriko Daktaro teismui – sustiprintas saugumas

Henriko Daktaro žmona Ramutė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Henriko Daktaro žmona Ramutė

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti nusikalstamo pasaulio grupuotės vadeivos Henriko Daktaro ir dar penkiolikos asmenų, įvairiai susijusių su nusikalstamomis veikomis, byla.

Bylą perkelti į Klaipėdos apygardos teismą Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė vasarį. Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas paprašė perduoti šią bylą kitam teismui. Esą Vilniaus apygardos teismas ir taip nagrinėja daug sudėtingų bylų. O Henriko Daktaro byloje kaltinamoji išvada apima daugiau nei 500 lapų.

Pirmadienį prokuroro Sigito Jasevičiaus pradėtas skaityti sutrumpintas kaltinamasis aktas siekia daugiau nei 160 lapų. 

Prieš posėdį teisme buvo itin sustiprinta apsauga – koridorius, vedantis į posėdžių salę, kur buvo nagrinėta byla, užtvertas. Už durų leidimo patekti į salę laukė ir abi Daktarienės – Henriko motina Jadvyga ir žmona Ramutė.

Į salę galėjo patekti tik penki žurnalistai, prieš tai kruopščiai patikrinti jų daiktai.

Henrikas Daktaras teismo salėje sėdėjo už grotų drauge su dar dviem bendrais – Virginijumi Silvestravičiumi ir Egidijumi Abariu. Kiti kaltinamieji salėje sėdėjo laisvai, prižiūrimi pareigūnų. Henrikas Daktaras kaltinamas prisidėjęs prie šešių asmenų nužudymo – Rimanto Ganusausko, Vladimiro Seneckio, pravarde Turistas, Sigito Čepo ir jo vairuotojo Vinco Varno, Roberto Borcherto ir Arvydo Vilčinsko.

Taip pat kaltinimai pareikšti dar dėl šešiolikos nusikalstamų veikų, susijusių su turto prievartavimu, neteisėtu ginklų laikymu, svetimo turto sunaikinimu, viešosios tvarkos pažeidimais, pasikėsinimais nužudyti, asmenų pagrobimu ir neteisėtu laikymu.

Prie šios bylos teismas prijungė dar vieną – dėl asmeninių dokumentų suklastojimo.

Dalis nusikalstamos grupuotės narių jau mirę, tad kaltinimai jiems panaikinti.

H.Daktaro advokatas Kristupas Ašmys teigė, kad trys nužudymai nesusiję su Henyte, nes jis tuo metu kalėjo.

Taip pat pasigesta beveik 1700 bylos lapų. Kaltinamiesiems ir jų gynėjams buvo pateikta tik pusė medžiagos iš daugiau nei 3000 lapų bylos. Todėl greičiausiai bylos nagrinėjimas gali užsitęsti.

Henytei, teistam jau penkis kartus, gresia įkalinimas iki gyvos galvos. 2008-aisiais jis pasislėpė Bulgarijoje, kur buvo sulaikytas tik 2009-ųjų rugsėjį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min