Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 14d. 11:06

Henriko Daktaro verslą perėmė jo sūnus

Enrikas Daktaras nenori kalbėti apie savo tėvo dingimą.
Nerijaus Povilaičio/ „Scanpix“ nuotr. / Enrikas Daktaras nenori kalbėti apie savo tėvo dingimą.

Keliolika žmogžudysčių įtariamas Henrikas Daktaras paspruko pareigūnams iš panosės, bet statybų verslas, kurio jis pakaunėje ėmėsi prieš septynerius metus, nesužlugo. Įsigyti butų naujuose namuose klientams siūlo jo sūnus Enrikas Daktaras.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, butai, kuriuos mielai aprodys 26 metų E.Daktaras, yra Užliedžių kaime, pramintame H.Daktaro tėvonija. Daugiabučių namų kompleksai čia pradėjo dygti, kai vietinė valdžia priėmė nusikaltėlių šulo šeimai palankius sprendimus dėl žemės paskirties pakeitimo. Tarsi atsidėkodama H.Daktaro šeimos ir kauniečio Jono Jegersko valdoma bendrovė „Jada“ per praėjusius Seimo rinkimus finansiškai parėmė ilgametį Kauno rajono merą ir tarybos narį Petrą Mikelionį. Dabar jis – vicemeras ir „Žalgirio“ krepšinio klubo valdybos narys. Kilti namams Užliedžiuose padeda ir buvęs Mokesčių inspekcijos operatyvinis darbuotojas 46 metų Andrejus Medvedevas. Jo žmona – Kauno apygardos administracinio teismo teisėja Jolanta Medvedevienė.

Žadėjo pastatyti 1000 butų

Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr./Henrikas Daktaras
Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr./Henrikas Daktaras

Nors dabar šalyje – ekonomikos sunkmetis, „Jados“ verslo projektų vadovu prisistatančio E.Daktaro užmojai – platūs. H.Daktaro sūnaus ir jo aplinkos žmonių įmonės Užliedžių gyvenvietėje pastatė 270 butų, iš jų pardavė 231. Daugumą – prieš finansų krizę. Užliedžiuose ir Giraitėje statyboms supirkta dar trylika sklypų. Prieš keletą mėnesių E.Daktaras Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Vytui Bancevičiui pasigyrė, kad krizė jam nebaisi, o Užliedžiuose iškils dar apie 1000 butų. Oficialiai skelbiama, kad per sausį jų parduota 18.

Kainas sumažino trečdaliu

„Už buto su visa apdaila kvadratinį metrą dabar jums reikėtų sumokėti 3300 litų, be jos – 2900 litų. Sumažėjus prekybai, būstus parduodame už savikainą, maždaug trečdaliu pigiau nei per patį pirkimo bumą“, – vedžiodamas „Lietuvos ryto“ žurnalistą, prisistačiusį pirkėju, po kelis įrengtus ir dar tinkuojamus 3 kambarių 60-90 kvadratinių metrų ploto butus pasakojo E.Daktaras.

Požeminis garažas piniginę palengvintų maždaug 30 tūkst. litų, o kai kurie baldai, papildoma įranga ir buitinė technika – 14 tūkst. litų.

Kartu dirbo Ispanijoje

J.Jegersko įmonės statė ir Ispanijoje – šalyje, kur, teisėsaugininkų žiniomis, šiuo metu gali slėptis mažiausiai 15 žmonių nužudymu įtariamas H.Daktaras. Jo draugo bendrovės statė viešbučius ir gyvenamuosius namus. Vienoje tokių bendrovių „Statybinių konstrukcijų sistemos“ H.Daktaras oficialiai dirbo iki praėjusių metų lapkričio. Jausdamas vis didėjantį teisėsaugos dėmesį, mafijos bosas parašė prašymą jį atleisti iš darbo ir pasiskubino pradingti.

Henrikas yra gailestingas, turi žmoniškumo, skirtingai nei jo tėvas, – J.JegerskasĮ klausimus, kaip pradėjo ststybų verslą, J.Jegerskas ir E.Daktars sakė, kad jie sėkmingai paėmė 1,5 mln. litų paskolą, be to, labai laiku pradėjo daugiabučių statybas – 2007 metais, kai šalį buvo apėmusi nekilnojamojo turto pirkimo karštligė. „H.Daktaro bendrininkas tikrai niekada nebuvau, kiek žmonių jis užkasė ir ar iš viso kasė, nežinau. Bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad mažiau pirštų yra ant rankų nei tokių draugų kaip Henrikas. Jis ištikimas, draugiškas, paslaugus, niekada nebuvo apgavęs. Patinka man ir Henriko sūnus. Tai gabus jaunuolis, pilnas energijos. Dar prieš tai, kai jis sėdo į kalėjimą, sutarėme, kad kursime statybos bendrovę. Henrikas yra gailestingas, turi žmoniškumo, skirtingai nei jo tėvas, kuris buvo tiktas žvėris“, – nežinia kur dingusį H.Daktarą kaip įmanydamas gyrė J.Jegerskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min