Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Hitlerio gimtadienis visoje Lietuvoje paminėtas antisemitinėmis provokacijomis

Ant Valakampių viaduko iškelta vėliava.
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Ant Valakampių viaduko iškelta vėliava.
Šaltinis: 15min
0
A A

Policija svajoja sučiupti išpuolių organizatorius ir išsiaiškinti tikruosius jų motyvus.

„Mes iš tikrųjų matome problemą, visos policijos įstaigos tą puikiai žino: yra objektai ir datos, kada tų rasistinių ir antisemitinių išpuolių padaugėja. Tačiau kai sustipriname tiek viešą, tiek neviešą savo darbą prie rizikos objektų, kad jie nebūtų išniekinti – tai atsiranda neprognozuojamose vietos“, – taip policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis trečiadienį komentavo visoje šalyje užfiksuotą antisemitinių išpuolių bangą.

Anot S.Skvernelio, svarbiausia yra išaiškinti konkrečius asmenis, darančius šias nusikalstamas veikas, ir nustatyti jų poelgių motyvus.

Kaip jau rašė 15min.lt, naktį iš antradienio į trečiadienį antisemitiniais užrašais buvo išniekinta Kauno sinagoga: ryte rabinas Mauša Bairakas ant tvoros išvydo užrašą „Hitleris buvo teisus... Juden raus!“

Maža to, balandžio 20-ąją – per Adolfo Hitlerio 122-ąsias gimimo metines – Vilniuje, ant Tauro kalno, iškeltos trys nacistinės Vokietijos vėliavos, rašo delfi.lt.

Vėliavos buvo iškeltos ant stiebų, esančių šalia Profsąjungų rūmų. Policininkai jas nuėmė. Vilniaus trečiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Anot delfi.lt, fiureris buvo pašlovintas ir Antakalnyje – 5.55 val. policijai buvo pranešta, kad ant Valakampių viaduko pakabinta 2x1,5 metro vėliava su svastika, A.Hitlerio gimimo data ir užrašu „Amžiams 88“.

Panašus pažeidimas užfiksuotas ir Panevėžyje, praneša lrytas.lt. Trečiadienio rytą Panevėžio policijos pareigūnai gavo pranešimą apie tai, kad Smėlynės gatvėje, ant tilto per Nevėžį turėklų, pakabintas plakatas su svastikomis ir vokiškais šūkiais.

Užrašas, šlovinantis A.Hitlerį, buvo išpieštas ant audinio ir virvėmis pritvirtintas prie Smėlynės gatvėje esančio tilto.

„Atsakomybės neišvengiamumo principo įgyvendinimas būtų pati geriausia prevencija kitų nusikaltimų užkardymui“, – pareiškė S.Skvernelis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min