Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 18, 12:10 Atnaujinta 2013 12 18, 13:15

Homofobiškas išpuolis Vilniuje: po klausimo „Are you gay?“ sumuštas Lietuvos gėjų lygos savanoris iš Italijos

Prie sostinės naktinio klubo „Propaganda“ nukentėjo savo seksualinės orientacijos neslepiantis italas Rocco. Smūgiai Lietuvos gėjų lygos (LGL) savanoriui pasipylė užpuolikui pasitikslinus, ar tikrai 22 metų vaikinas yra homoseksualus. Po šio išpuolio LGL vadovybė reikalauja griežtos politikų ir policininkų reakcijos.
LGL savanoris iš Italijos Rocco Magistro
LGL savanoris iš Italijos Rocco / LGL nuotr.

Lietuvos gėjų lygos organizacijoje savanoriaujantis Italijos pilietis Rocco 15min.lt papasakojo, kad praėjusį šeštadienį su draugu iš Suomijos lankėsi koncerte klube „Propaganda“ Vilniuje ant Tauro kalno.

Koncertas italui baigėsi ligoninėje.

Kai apie 23.30 val. Rocco su draugu išėjo į lauką, prie jų prišoko agresyvus ilgaplaukis, kuris angliškai šaukė „Are you gay?“ (liet. „Ar tu gėjus?“). Suomis į klausimą atsakė neigiamai. Tuo tarpu italas atsakė teigiamai. Agresorius iškart prišoko prie Rocco ir puolė mušti.

„Jis smogė man į veidą, į dantis, į ausį. Kai aš parkritau ant žolės, jis nesiliovė manęs spardyti, daugiausiai kliuvo per kairę ranką“, – 15min.lt pasakojo nukentėjusysis.

Anot italo, egzekucija tęsėsi maždaug penkias minutes, tačiau per tą laiką aplinkinių pagalbos jis nesulaukė. Užpuolikui grįžus atgal į klubą, buvo iškviesta policija ir greitoji pagalba.

„Mums tai sukėlė didžiausią susirūpinimą: homofobija ir neapykanta šalyje yra tokia stipri, kad atsiranda žmonių, kurie mano, jog sumušti ir sužaloti asmenį dėl jo seksualinės orientacijos yra norma. Dėl to aš kreipiuosi į politikus ir teisėsaugą: jie turi pasmerkti tokius atvejus“, – trečiadienį 15min.lt pareiškė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Akcijos organizatoriai prezidentūros kanceliarijoje įteikė 14,5 tūkst. parašų.
Vladimiras Simonko

LGL lyderis taip pat viliasi, kad šis išpuolis neprivers jauno italo nutraukti visuomeninės veiklos ir visam laikui išsižadėti homofobiškos Lietuvos: „Čia viskas priklauso nuo Rocco. Aš labai tikiuosi, kad po Naujųjų metų jis dar sugrįš į Lietuvą.“

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl šio išpuolio atlieka tyrimą, pareigūnai ieško įtariamojo.

Sostinės policijoje užfiksuota, kad gruodžio 14 d. prieš pat vidurnaktį, 23.56 val., gautas ir užregistruotas liudininkės pranešimas, kad Vilniuje, prie V.Mykolaičio-Putino g. 5-uoju numeriu pažymėto pastato, sumuštas Italijos pilietis. Mušeika buvo vienas. Iš įvykio vietos agresorius pasišalino, nors iš paskos bandė bėgti sumušto vaikino draugas.

Nukentėjusįjį iš įvykio vietos išvežė Greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Ligoninėje užsieniečiui nustatytas kairės alkūnės raiščio dalinis plyšimas. Suteikę pagalbą, nukentėjusysis išleistas gydytis į namus.

ĮLGL vadovas V.Simonko prasitarė, kad įtariamojo bandoma ieškoti ir per „Facebook“. Mat praėjusį šeštadienį, gruodžio 14 d. Vilniuje, ant Tauro kalno esančiame klube „Propaganda“, nugriaudėjo antrasis sunkiosios muzikos festivalis „Vilkų Žiema“, į kurį apie 500 lankytojų užsiregistravo per „Facebook“ svetainę.

Nuliūdino aplinkinių abejingumas

Rocco 15min.lt sakė iš esmės taip ir nesupratęs, nei kodėl buvo užpultas, nei kodėl užpuolikas jo klausinėjo tokių dalykų. Užsienietį nemaloniai nustebino taip pat ir tai, kad užpuolimo metu ant Tauro kalno netoliese buvo apie 20 žmonių, dauguma jų lauke rūkė.

Tačiau egzekucijos metu nė vienas nieko nedarė: „Tik po to kai kurie priėjo paklausti, ar ko nors reikia, bet jau po visko.“

Kita vertus, maždaug po 20 minučių ligoninėje pasirodė ir koncerto organizatoriai, jie buvo labai malonūs, nes italą pažinojo.

Motina agituoja už toleranciją

Neatmetama, kad agresorius irgi atpažino italą, kuris niekuomet nesistengė slėpti savo seksualinės orientacijos. 

Rocco veidas ir pavardė viešoje erdvėje pasirodė praėjusį spalį, kai Lietuvoje viešėjo jo motina, kuri yra homoseksualų ir jų draugų asociacijos AGEDO Turino skyriaus vadovė. Moteris Italijoje ir Europoje skleidžia mintį, kad homoseksualių vaikų motinoms derėtų susivienyti kovoje prieš homofobiją.

„Jis atsivėrė Lietuvos žmonėms. Tačiau atvirumas lėmė pavojų jam pačiam. Tai reiškia, kad būti savimi tarp mūsų gyventojų yra pavojinga“, – apgailestavo V.Simonko.

Italė teigia suprantanti, kad dažnai žinia apie vaiko homoseksualumą sukelia šoką, todėl pradžioje patiems tėvams reikia psichologinės pagalbos. Tačiau netrukus išmokstama nesivadovauti stereotipais, bandoma skatinti ir aplinkinių toleranciją.

V.Simonko: tai egzaminas policijai

„Šiuo atveju tai yra liūdnas, bet tuo pačiu geras pavyzdys, kaip homofobija materializuojasi,“ – pareiškė Gėjų lygos Lietuvoje vadovas V.Simonko.

Jis piktinosi, kad smerkti kitokios seksualinės pakraipos asmenis mūsų šalyje tapo norma net kai kuriems parlamento nariams.

„Tai yra neapykantos skatinimas, o kai kurie žmonės jau nebejaučia ribos tarp kalbėjimo ir fizinio tikslų siekimo. Tada ta neapykanta materializuojasi, kaip šiuo atveju“, – kalbėjo LGL vadovas.

V.Simonko pripažįsta, kad LGL savanoris iš Italijos buvo tikrai drąsus, kai sąmoningai atskleidė savo orientaciją Lietuvos visuomenei: „Jis atsivėrė Lietuvos žmonėms. Tačiau atvirumas lėmė pavojų jam pačiam. Tai reiškia, kad būti savimi tarp mūsų žmonių yra pavojinga.“

V.Simonko žodžiais tariant, neapykantos nusikaltimai yra didžiausia žala visos Europos piliečiams.

„Aš tikiuosi, kad Lietuvos policija suvoks, jog darbas su panašiais nusikaltimais turi reikalauti ypatingo dėmesio. Tikiuosi, mūsų policija išlaikys šį egzaminą ir nusiųs aukoms gerą žinią, kad ji gali padėti“, – vylėsi Gėjų lygos vadovas.

Be to, V.Simonko prasitarė, kad kol kas tokio signalo iš policijos dar nesulaukė, nes trečiadienį iki pietų nukentėjusysis Rocco net nebuvo apklaustas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min