Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į 30 klausimų apie Kedžio mirties aplinkybes mėgins atsakyti švedų ekspertai (įvykių chronologija)

Įtariamasis Drąsius Kedys
Policijos departamento nuotr. / D.Kedys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Drąsiaus Kedžio mirties ekspertizė bus atliekama Švedijos nacionaliniame teismo medicinos institute.

Pirmadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas patenkino prokurorų pareiškimą ir paskyrė teismo ekspertizę D.Kedžio mirties priežasčiai nustatyti, atliekant ją Švedijos nacionalinio teismo medicinos instituto ekspertams.

Generalinės prokuratūros prokurorai ir nukentėjusioji – mirusiojo motina Laimutė Kedienė, Švedijos ekspertų prašo atsakyti į 30 klausimų. Švedijos ekspertams bus pateikta tiek prokurorų, tiek nukentėjusiosios surinkta medžiaga.

Pasak Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro, teismo ekspertizę Švedijoje pasiūlė atlikti prokuratūra, nukentėjusioji tokiam siūlymui neprieštaravo.

Šiuo metu organizuojama, kad ikiteisminio tyrimo medžiaga mažiausiomis laiko sąnaudomis būtų išversta į švedų kalbą. Vėliau medžiaga su teisinės pagalbos prašymu bus perduota Švedijos prokurorams, pirmadienį informuoja Generalinė prokuratūra.

Kedžio mirties aplinkybių tyrimo chronologija

Prokuratūra ir 15min.lt primena įvykių chronologiją, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas dėl D.Kedžio mirties priežasties nustatymo.

2010 m. balandžio 17 d. apie 11.30 val. Kauno rajono policijos komisariate gautas pranešimas apie Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, netoli Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto rastą nenustatyto vyriškio lavoną ir šalia jo gulintį pistoletą. Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 65-1-00459-10 mirties priežasčiai nustatyti, atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai, pradėtos tapatybės nustatymo procedūros.

2010 m. balandžio 20 d. nenustatytos tapatybės vyro lavonas buvo atpažintas kaip D.Kedys. Atlikti atpažinimo veiksmai, duota užduotis specialistams atlikti lavono komisijinį tyrimą.

2010 m. balandžio 21 d. ikiteisminis tyrimas perduotas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorams, sudaryta tyrimo grupė. Valstybinės teismo medicinos tarnyba prie Teisingumo ministerijos lavono tyrimui atlikti sudarė komisiją iš 5 specialistų, turinčių aukštąjį universitetinį medicininį išsilavinimą, teismo medicinos gydytojų specialybę ir kvalifikacijas mirusių žmonių kūnų ir jų dalių bei gyvų asmenų ekspertizėms atlikti.

2010 m. balandžio 22 d. paskelbta pirminiais tyrimais nustatyta preliminari D.Kedžio mirties priežastis – paspringimas skrandžio turiniu, kraujyje ir šlapime rastas etilo alkoholis – apie 3,6 promilės.

2010 m. liepos 14 d. gauta Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Teisingumo ministerijos specialistų išvada, kurioje nurodyta, kad Drąsius Kedys mirė nuo mechaninės asfikcijos (uždusimo) užkimšus kvėpavimo takus svetimkūniais – žolės (švendrės lapu) ir skrandžio turiniu. Ant lavono rasti nedideli linijiniai nubrozdinimai dešiniame rieše ir veide kartu su netaisyklingų formų nubrozdinimais kaktoje ir nedidele (mažesne nei 1 cm skersmens) kraujosruva dešiniajame paakyje, šie sužalojimai padaryti po mirties. D.Kedys mirė maždaug 1–1,5 paros iki jo lavono apžiūros radimo vietoje (2010-04-17 14 val.), prieš mirtį jis buvo vartojęs daug alkoholinių gėrimų, jam galėjo būti nustatytas sunkus girtumo laipsnis. Taip pat organizme rasta raminamųjų ir migdomųjų vaistų, kurių koncentracija nėra toksinė. Tai rodo, kad vaistai galėjo būti vartojami nerimui slopinti ir nemigai gydyti.

2010 m. liepos 15 d. bylą tiriantis prokuroras davė specialistams užduotį atlikti papildomą komisijinį tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti pomirtinių sužalojimų pobūdį ir nustatyti, kaip jie galėjo atsirasti.

2010 m. rugpjūčio 13 d. gauta papildoma Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistų išvada dar kartą patvirtino, kad sužalojimų D.Kedžiui padaryta po mirties. Spesialistai nurodė, kad dalis sužalojimų galėjo atsirasti veidu remiantis į ant žemės esančius nelygumus, neatmetama sužalojimų padarymo galimybė apžiūros įvykio vietoje metu, transportuojant ir apžiūrinėjant.

2010 m. rugpjūčio 13 d. Generalinėje prokuratūroje priimtas sprendimas kreiptis į užsienio ekspertus su prašymu atlikti D.Kedžio lavono ekspertizę.

2010 m. rugsėjo 16 d. prokuroras patenkino nukentėjusiosios L.Kedienės prašymą, kuriame nurodyta, kad tam, jog ji galėtų tinkamai realizuoti savo, kaip nukentėjusiosios, procesines teises ir suformuluoti esminius klausimus užsienio ekspertams, yra priversta prašyti, prieš kreipiantis į užsienio ekspertus, pavesti D.Kedžio kūną tyrusiems Lietuvos specialistams atsakyti į pateikiamus 20 klausimų. Patenkinus tokį prašymą ekspertizės skyrimo užsienyje procedūras bus galima pradėti vos gavus Lietuvos specialistų išvadą ir su ja susipažinus nukentėjusiajai.

2010 m. spalio 11 d. gauta papildoma Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistų komisijos išvada į nukentėjusiosios L.Kedienės pateiktus papildomus 20 klausimų dėl D.Kedžio mirties aplinkybių. Specialistų atsakymai dar kartą patvirtino ir patikslino liepos 14 dienos ekspertizės išvadą, kurioje nurodyta, kad D.Kedys mirė nuo uždusimo, užkimšus kvėpavimo takus svetimkūniais – žolės (švendrės lapu) ir skrandžio turiniu. Šios išvados atsakymai taip pat neprieštarauja rugpjūčio 13 dienos išvadai, kuri patvirtino, kad sužalojimų D.Kedžiui padaryta po mirties.

2010 m. lapkričio 8 d. teismas patenkino prokurorų pareiškimą ir paskyrė teismo ekspertizę D.Kedžio mirties priežasčiai nustatyti, atliekant ją Švedijos nacionalinio teismo medicinos instituto ekspertams. Generalinės prokuratūros prokurorai ir nukentėjusioji – mirusiojo motina Laimutė Kedienė, Švedijos ekspertų prašo atsakyti į 30 klausimų.

15min.lt archyvo nuotr./Ekspertas apžiūri D.Kedžio galvą
15min.lt archyvo nuotr./Ekspertas apžiūri D.Kedžio galvą
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min