Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į banko duomenų bazę įsilaužęs studentas stos prieš teismą

Už savo veiksmus internete irgi reikia atsakyti.
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Už savo veiksmus internete irgi reikia atsakyti
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybos (LKPB NEETV) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, neteisėto disponavimo įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis, skirtais nusikaltimams daryti, bei neteisėtos finansinės operacijos iniciavimo ir atlikimo bei pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą. Baudžiamoji byla perduota Generalinei prokuratūrai kaltinamajam aktui surašyti.

Kaip informuoja Policijos departamentas, LKPB NEETV pareigūnai, per analogo Lietuvoje dar neturėjusį tyrimą, sulaikė 21 metų programišių, įsilaužusį į vieno Lietuvoje veikiančio banko internetinės bankininkystės informacines sistemas. Pasinaudojęs atsiradusia galimybe valdyti šio banko klientų sąskaitose esančias lėšas, jis bandė pasisavinti dideles pinigų sumas.

Dėl operatyvių ir profesionalių policijos bei banko darbuotojų veiksmų, banko klientams pavyko išvengti finansinių nuostolių, nes neteisėtai įvykdytos pinigų pervedimo operacijos nebuvo baigtos ir siekti užvaldyti pinigai buvo grąžinti savininkams.

Viename iš Vilniaus universitetų studijuojančiam D.M. už šias veikas, numatytas LR BK 1981, 1982  ir 182 straipsniuose,  gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 8 metų.

Taip pat per tyrimą, bendradarbiaujant dviejų institucijų atstovams, buvo nustatytos ir ištaisytos programavimo spragos, leidusios įsilaužti į internetinės bankininkystės paslaugos informacinę sistemą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min