Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į bankomatus prie pinigų bus dedamas rašalas, kad vagys liktų be grobio

Šį bankomatą Vilniuje bandyta pagrobti metų pradžioje
Vilniaus policijos nuotr. / Šį bankomatą Vilniuje bandyta pagrobti 2008 m. pradžioje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į visus Lietuvoje veikiančius bankomatus jau artimiausiu metu bus sumontuotos rašalo kapsulės. Vagystės atveju pinigai bus nudažyti mėlynai ir netiks naudoti, tad vagys liks be grobio.

Trečiadienį Policijos departamento ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai susitiko su Lietuvos bankų asociacijos prezidentu Stasiu Kropu bei didžiausių šalies bankų atstovais. Per susitikimą aptartos priemonės kovojant su pastaruoju metu išaugusiomis vagystėmis iš bankomatų, bankų turto apsaugos būdai.

Kaip informuoja Policijos departamentas, susitikimo dalyviams buvo pristatyta pastarųjų mėnesių statistika, įvertintos reali grėsmė ir ateities prognozės, aptarta policijos reagavimo į pavojaus signalus tvarka.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas bankų filialų (skyrių) ir bankomatų bei patalpų, kuriose įrengti bankomatai, patikimų apsaugos sistemų, vaizdo kamerų, palydovinės stebėjimo įrangos montavimo klausimams.

Diskusijos dalyviai sutarė dėl naujų apsaugos priemonių diegimo bankomatuose. Planuojama montuoti seifų įrangą su rašalu, kuri, suveikus signalizacijai, bankomate esančius banknotus nudažytų mėlyna spalva. Didelis dėmesys bus skirtas ir bankomatų, seifų, metalinių spintų tinkamam įtvirtinimui, inkasavimo apsaugai stiprinti.

Tai jau ne pirmas policijos ir bankų atstovų susitikimas. Praėjusių metų liepos 30 d. Policijos departamente vykusiame susitikime buvo aptarti keitimosi informacija tarp policijos ir bankų, mokymų organizavimo teritorinių policijos įstaigų kriminalinės policijos pareigūnams klausimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bankas
Parašykite atsiliepimą apie 15min