Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 14d. 21:01

Į bylą dėl Kastujevo skolos banko advokatas teisme ragino įkinkyti milijonieriaus žmoną

Į teismą dėl 7 milijonų litų skolos V.Kastujevas įtrauktas kaip atsakovas, nes statybų kompanijai imant banko paskolą milijonierius pasirašė kaip laiduotojas.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / Į teismą dėl 7 milijonų litų skolos V.Kastujevas įtrauktas kaip atsakovas, nes statybų kompanijai imant banko paskolą milijonierius pasirašė kaip laiduotojas.

Teismo požiūriu, bylos dėl įsiskolinimo be vieno iš atsakovų nagrinėti neįmanoma.

Prieš pusmetį į Maskvą ten kalinčiam verslininkui Vadimui Kastujevui išsiųstas šaukimas dalyvauti Vilniaus apygardos teismo posėdyje pradingo kaip į vandenį.

Kaip žinoma, teisme narpliojama byla, kurioje „DnB NORD“ bankas viliasi prisiteisti beveik 7 mln. litų. Paskola buvo suteikta Stasio Erlicko vadovaujamai bendrovei „GL statyba“, o paskolos grąžinimą asmeniškai laidavo V.Kastujevas.

Pirmadienį surengtame posėdyje teisėja Rūta Burdulienė informavo, kad birželio 6 dieną iš Lietuvos ambasados Maskvoje gauta duomenų, jog per mūsų šalies Teisingumo ministeriją V.Kastujevui skirtas šaukimas gegužės 20 dieną buvo perduotas Rusijos Federacijos kompetentingam teismui.

Tačiau jokių žinių į Lietuvą rusai neperdavė. „Gal dar ateis pavėluotas atsakymas? Gal per mažai skyrėme laiko – tuos septynis mėnesius, paskubėjome?“ – balsu samprotavo teisėja, žinanti, jog visiškai įprasta, kai elementarūs formalumai su Rusija užtrunka iki metų.

Ragino įkinkyti Kastujevo žmoną

Banko „DnB NORD“ interesams atstovavusį advokatą Rimgaudą Černių teisėja ragino pasirūpinti, kad šiai bylai būtų skirtas kuratorius, kurio buvimas leistų judėti procesui nedalyvaujant asmeniškai atsakovui V.Kastujevui.

„Šioje situacijoje nelabai kas nori būti tas kuratorius“, – sakė bankininkų atstovas.

Teisininkas siūlė kitą būdą, kaip išjudinti šią bylą iš mirties taško: „Galėtume teikti šaukimus sutuoktinei, tada ji galėtų rūpintis tais reikalais, taip pat atstovavimu teisme.“

Tačiau teisėja greitai atšaldė advokato entuziazmą. „Visų pirma sutuoktinė šaukimų neima. Antra, ji nėra bylos šalis“, – pažymėjo R.Burdulienė.

Teisėja dar minėjo, kad Veronika Kastujeva yra sakiusi, jog su vyru apskritai neleidžiama susisiekti ir ką nors perduoti.Kastujevui galėtume iškelti atskirą bylą, – teisme siūlė banko advokatas R.Černius.

R.Burdulienė pridūrė: „Kitoje byloje, kur jie abu yra atsakovai, ji kategoriškai atsisako priimti jo šaukimus.“

Advokatas kupinas idėjų

„Tokiu atveju lieka atlikti tas formalias procedūras“, – pripažino advokatas R.Černius.

Jis prasitarė, kad banko atstovai ir patys kalbėjosi su V.Kastujeva, tad įsitikino, jog moteris iš tiesų atsisako priimti jos vyrui skirtus teismo dokumentus.

„Bet ji galėtų priimti ir tapti kuratore“, – prie tos pačios minties grįžo teisininkas R.Černius.

„Bet jei ji atsisako priimti šaukimus tuo pagrindu, kad neturės galimybės jų perduoti, ar manote, kad toks įteikimas bus procesiškai teisingas?“ – kontrargumentus advokatui žėrė teisėja.

R.Burdulienė vis kartojo, kad V.Kastujeva nėra byloje dalyvaujantis asmuo.

Teisėja svarstė, kad jei byla bus atidėta ir vėl bus laukiama žinių iš Maskvos, laukti gali tekti ištisus metus.

„Po metų niekas dabar nežino, kas čia bus“, – atsiduso advokatas. „Tai jau tikrai...“ – atsiduso ir teisėja.

Advokatui toptelėjo nauja mintis: „Gal galime bylas išskirti?!“

„Kaip išskirsime, jei tie asmenys solidarūs?“ – prieštaravo R.Burdulienė.

Teisininkas argumentavo, kad bankas turi teisę skolos atlyginimo reikalauti iš abiejų arba iš kiekvieno atskirai. „Kastujevui galėtume iškelti atskirą bylą“, – siūlė R.Černius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Stasys Erlickas
S.Erlickas šiandien teisme nepasirodė.

„Be jo vis tiek neišsiverstume šioje byloje“, – apie V.Kastujevą, kuris, kaip minėta, yra paskolos laiduotojas, sakė teisėja.

Advokatas toliau svarstė, kad S.Erlicko skolos reikalus narpliojant atskirai, apie bylos nagrinėjimą V.Kastujevui būtų paprasčiau pranešti – viešo paskelbimo būdu. „O kaip mes įteiksime viešo paskelbimo būdu, jei mes žinome, kur jis yra“, – banko atstovo iniciatyvą vėl užgesino teisėja.

Rusijoje reikalai iš lėto, bet juda

Kaip žinoma, pastaruoju metu V.Kastujevo namais buvo tapusi įspūdingo pavadinimo įkalinimo vieta: Rusijos Federacijos Maskvos miesto Bausmių vykdymo tarnybos valdybos federalinės biudžetinės įstaigos pirmasis tardymo izoliatorius.

„Jums nepasisekė dėl laiduotojo“, – tai, kas ir taip aišku, garsiai pasakė teisėja R.Burdulienė.

Beje, į šio pirmadienio posėdį dėl neaiškios priežasties neatvyko ir atsakovas S.Erlickas, nors apie posėdžio laiką ir vietą jam buvo pranešta tinkamai.

Teismas vėl susirinkti ir sukti galvas, kaip stumti šią bylą į priekį, planuoja kitų metų vasarį.

Kaip žinoma, lapkričio pabaigoje pranešta, kad kalėjime pusantrų metų praleidę sostinės verslininkas V.Kastujevas ir jo verslo partneris Aleksandras Boidenka pagaliau stos prieš teismą Rusijoje.

15min.lt žiniomis, Rusijos Federacijos prokuratūra apie nusikalstamos grupuotės bylos perdavimą teismui visuomenę informavo dar spalio 21 dieną. Konkreti numatyto posėdžio data nepranešama.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min