Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Čėsniškės mišką sulos atėjusį vyrą pražudė bomba – sprogdintojai stos prieš teismą

Įvykio vietoje miške, Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvybę nusinešusio sprogimo byla perduota teismui. Šių metų kovo 9-ąją, apie 17.00 val., Kelmės rajone, Kukečių seniūnijoje, pamiškėje šalia Čėsniškės kaimo, nuaidėjo sprogimas. Sprogimo vietoje, nuo patirtų sužalojimų mirė 1979 metais gimęs vyras, kuris su 13-mete dukra buvo atėjęs iš beržo leisti sulos. Dėl sprogimo vietoje patirtų daugybinių sužalojimų, mergaitė buvo skubiai išgabenta į Kauno medicinines klinikas, kur medikai kovojo dėl nukentėjusiosios gyvybės.

Įvykio vietoje nedelsiant darbą pradėjo visi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato kriminalistai, specialistai iš Telšių apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų skyriaus, prie kurių prisijungė ir Kriminalistinių tyrimų centro prie Policijos departamento darbuotojai.

Įvykio vietoje surinktos visos įmanomos sprogstamojo įtaiso detalės, apklausti netoliese gyvenantys asmenys.

Dar būnant įvykio vietoje, Kelmės r. PK kriminalistams pavyko užčiuopti „siūlo galą", kuris davė rezultatų tiriant šį, žmogaus gyvybės pareikalavusį, įvykį. Įtarus nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d.  („Tas, kas neturėdamas leidimo pagamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo ne mažiau kaip tris šaunamuosius ginklus, didelės sprogstamosios galios arba didelį kiekį šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų"), buvo sulaikyti ir į areštinę uždaryti įtariamieji vyrai P.N.  (gimęs 1952 m.), ir P.N., (gimęs 1951 m.).

Tyrimo metu nustatyta, kad sprogo pramoninės gamybos (II-ojo pasaulinio karo laikotarpio, TSRS) „RPG-40" markės rankinė prieštankinė granata, užpildyta apie 760 gramų brizantinio poveikio didelės sprogstamosios galios sprogstamąja medžiaga – trotilu, kurią vienas iš įtariamųjų galimai rado 2010 metais, ją laikė ir apie tai nepranešė teisėsaugos institucijoms. Kitas asmuo įtariamas šių metų pradžioje minėtą sprogmenį išnešęs iš namų ir padėjęs netoli Čėsniškės kaimo esančioje pamiškėje, prie medžio. Jam taip pat pateikti įtarimai pagal LR BK 132 str. („Neatsargus gyvybės atėmimas") ir LR BK 137 str. (Sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo").

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas baigtas, byla perduota Šiaulių apygardos teismui, kur bus teisiami abu asmenys, rašoma Kelmės r. komisariato atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Kelmės rajono PK nuotr./Čėsniškės miške po sprogimo
Kelmės rajono PK nuotr./Čėsniškės miške po sprogimo

Policija dar kartą įspėja, kad radus daiktą, kuris savo forma primena sprogmenį, nedelsiant apie tai reikia pranešti telefono numeriu 112, tokio daikto neliesti, neardyti, nesinešti namo. Tik tokiu būdu galima išvengti tragedijų, kai žūsta ar suluošinami niekuo dėti žmonės.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min