Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Danės upę įmetęs bejėgiškos būklės jaunuolį vyras kalės 15 metų

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teismas buvo negailestingas: už pasikėsinimą nužudyti vyriškis kalės 15 metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija nuteisė anksčiau neteistą, nedirbantį 24 metų vyrą, kuris pernai vasarą sumušė ir į Danės upę Klaipėdoje įmetė vaikiną.

Nuteistasis laisvės atėmimo bausmę atliks pataisos namuose. Vyras nubaustas už tai, kad viešoje vietoje įžūliais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką bei dėl chuliganiškų paskatų pasikėsino nužudyti bejėgiškos būklės jaunuolį. Teismas iš nuteistojo nukentėjusiajam priteisė 1,366 tūkst. Lt turtinę ir 50 tūkst. Lt neturtinę žalą, Valstybinei ligonių kasai – 4,055 tūkst. Lt nukentėjusiojo gydymo išlaidų.

Bylos nagrinėjimo metu teismas nustatė, kad vyriškis 2010 m. vasarą prie Danės upės krantinės suoliukų kitų asmenų akivaizdoje dėl to, kad netoli jo žmonos atsitiktinai stovėjo nukentėjusysis ir, nuteistojo manymu, bandė ją paliesti, iš chuliganiškų paskatų smogė kumščiu iš už nugaros nukentėjusiajam į galvą, trenkė į metalinę šiukšlių dėžę ir, šiam praradus sąmonę, spirdamas į nugarą įstūmė į Danės upę. Šie nuteistojo veiksmai sukėlė realų pavojų nukentėjusiojo gyvybei ir sunkiai sutrikdė sveikatą.

Kadangi nukentėjusįjį iš vandens ištraukė atsitiktiniai praeiviai, jam suteikė medicininę pagalbą, savo tikslo kaltinamasis dėl nuo jo valios nepriklausančių priežasčių neįgyvendino. Teisėjų kolegija šiuos nuteistojo tyčinius nusikalstamus veiksmus kvalifikavo kaip pasikėsinimą nužudyti bejėgiškos būklės nukentėjusįjį dėl chuliganiškų paskatų. Pasak teismo, tais pačiais veiksmais kaltinamasis sutrikdė ir visuomenės rimtį bei tvarką, pademonstravo nepagarbą aplinkiniams.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min