Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Generalinę prokuratūrą lydimas advokato atvyko kriminalinės policijos viršininkas Algirdas Matonis, jis apklaustas kaip specialusis liudytojas

Kriminalinės policijos vadovo Algirdo Matonio apklausa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kriminalinės policijos vadovas Algirdas Matonis Generalinėje prokuratūroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį po pietų lydimas advokato į Generalinę prokuratūrą atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis. Jis apklaustas specialiuoju liudytoju.

Manoma, kad kriminalinės policijos viršininkui Generalinė prokuratūra pateiks įtarimus.

Pirmadienį įtariamai dėl piktnaudžiavimo ir dėl pareigų neatlikimo buvo pareikšti dabar jau atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui. Įtariamai taip pat pareikšti Tomui Ulpiui, šiuo metu vadovaujančiam Marijampolės apskrities policijai, ir dar vienam žemesnio rango kriminalinės policijos pareigūnui.

Prokuratūra neslepia, kad iš viso planuojama, jog įtariamai bus pareikšti šešiems pareigūnams.

Skandalas kriminalinės policijos vadovybę supurtė žiniasklaidai paviešinus slapto liudininko parodymus. Vyro teigimu, jis iš anksto informavo policijos vadovybę apie planuojamas Drąsiaus Kedžio žmogžudystes. Tačiau pareigūnai neva nesiėmė reikiamų priemonių, informaciją slėpė nuo prokurorų.

Papildyta: Generalinė prokuratūra jau pasibaigus darbo dienai informavo, kad  tiriant Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, antradienį dar dviem asmenim buvo pareikšti įtarimai.

Vienam įtarimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (BK 228 straipsnio 1 dalį), o kitam – pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo (BK 228 straipsnio 1 dalį ir 300 straipsnio 1 dalį). Vienas policijos pareigūnas apklaustas pagal Baudžiamojo proceso kodekso 82 straipsnio 3 dalį.

Pirmadienį įtarimai buvo pareikšti iš pareigų tą pačią dieną atsistatydinusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui. V. Račkauskui įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo ar disponavimo juo (BK 228 straipsnio 1 dalį ir 300 straipsnio 1 dalį).

Papildyta: Apie 17.43 val. prokuratūrą palikęs Lietuvos kriminalinės policijos vadovas Algirdas Matonis žurnalistams sakė, kad jis buvo apklaustas specialiuoju liudytoju. Įtarimai jam nebuvo pareikšti.

Į prokuratūrą A.Matonis buvo atvykęs lydimas advokato Lino Belevičiaus, anksčiau dirbusio Generalinėje prokuratūroje.

Papildyta: Kaip praneša agentūra BNS, specialaus liudytojo statusas reiškia, kad asmuo apklaustas apie savo galimai padarytą nusikaltimą, tačiau nėra pakankamai duomenų pareikšti jam įtarimus.

„Šiuo atveju esu apklaustas kaip specialus liudytojas, daviau parodymus ir jokie įtarimai man nėra pareikšti šiandien dienai", – po apklausos žurnalistams sakė A.Matonis, praneša BNS.

Paklaustas, ar nežada trauktis iš užimamų pareigų, kriminalinės policijos vadovas atsakė, kad kol kas apie tai negalvoja.

A.Matonis sakė į apklausą atvykęs tiesiai iš medicinos įstaigos, ten jis vyks ir po apklausos. A.Matonis teigė, kad dabar turi nedarbingumo pažymėjimą, neseniai jam buvo atlikta sudėtinga operacija.

„Ėjau į paklausą tikrai nežinodamas, koks bus statusas išeidamas (...) Galbūt norėčiau ir labiau pašnekėti, tačiau, manau, kad dabar ne laikas ir ne vieta. Vyksta ikiteisminis tyrimas“, –paklaustas, kaip vertina situaciją, atsakė A.Matonis.

Papildyta: Tiriant pranešimus, kad policija slėpė informaciją nuo prokurorų, įtarimai pareikšti iš viso penkiems pareigūnams, antradienio vakarą sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius, skelbia BNS.

„Šiandien mes pateikėme įtarimus dar dviems asmenims. Tai yra (Lietuvos kriminalinės policijos) biuro operatyviniai pareigūnai", - žurnalistams sakė tyrimą atliekančios institucijos vadovas.

Anot D.Malaškevičiaus, įtariamaisiais tapo vieno iš LKPB skyrių vadovas ir žemesnio rango pareigūnas. Jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, tarnybos pareigų neatlikimo ir dokumentų klastojimo.

„Mes naujų faktų nepateikėme. Apsitarėme apie tolimesnę tyrimo eigą“ - apie atvykimo į Generalinę prokuratūrą priežastis sakė D.Malaškevičius.

Pareigūnas nekomentavo, ar bus dar reiškiami įtarimai kitiems asmenims.

Apklausta ir Neringa Venckienė

Kaip pranešė LNK, antradienį Kauno apygardos prokuratūroje apklausta ir D.Kedžio sesuo teisėja Neringa Venckienė. Specialusis liudininkas teigė, kad būtent ji nuolatos skatino savo brolį žudyti. Praėjusią savaitę generalinis prokuroras Darius Valys teigė, kad N.Venckienės apklausa bus būtina.

N.Venckienės motina Laimutė Kedienė teigė, jog apklausa vyko pačios teisėjos iniciatyva. „Šiandien pati prašė ir nuėjo“, – sakė L.Kedienė.

N.Venckienė pati suskubo duoti parodymus. Kodėl apklausai pasirinktas Kaunas, prokurorai nekomentavo.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min