Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į kvaišalų prekybos punktus susirinkti uždarbio Vilniaus narkomafijos šulai vykdavo kaukėti

Kaukė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

​Nuomojamuose butuose dideliais kiekiais narkotikus tiekusiems ir platinusiems vilniečiams – ilgi nelaisvės metai. Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį penkiems organizuotos grupės nariams, skirtinguose Vilniaus rajonuose nuomojamuose butuose dideliais kiekiais tiekusiems ir platinusiems narkotines ir psichotropines medžiagas. Vienas iš pagrindinių nusikalstamos veikos vykdytojų Sergejus Semionovas nuteistas 12 m. laisvės atėmimo bausme ir 3 900 litų bauda. Pastarojo pagalbininkas Edgaras Markovskis nelaisvėje praleis 10 m.

Į nusikalstamą veiką įtrauktiems asmenims teismas skyrė švelnesnes bausmes.

Linui Lekavičiui paskirta subendrinta galutinė 2 m. 1 mėn. laisvės atėmimo bausmė ir 780 litų dydžio bauda.

Anai Erak paskirta bausmė dalinio sudėjimo būdu subendrinta su prieš tai neatlikta bausme ir paskirta galutinė – 3 m. 1 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Natalija Pojarkova, nusikaltimo padarymo metu buvusi nepilnametė, nubausta laisvės atėmimu 5 m. atidedant laisvės atėmimo bausmės vykdymą 3 m.

Teismas įpareigojo N.Pojarkovą per vienus metus išdirbti 80 valandų nemokamų auklėjamojo pobūdžio darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose.

Teismas nustatė, kad 2010 m. Semionovas nurodė E.Markovskiui surasti asmenis, kurie galėtų pardavinėti jo tiekiamas narkotines ir psichotropines medžiagas. Be to, liepė skirtinguose Vilniaus rajonuose išnuomoti butus, apgyvendinti pardavėjus, aprūpinti juos naujais mobiliaisiais telefonais, SIM kortelėmis, svėrimo ir pakavimo priemonėmis.

Pardavėjai turėjo vesti apskaitą, kiek ir kam parduodavo narkotikų. Didžiąja A raide buvo žymimos kanapės, B – amfetaminas, D – heroinas, K – kristalai. Už dieną samdomiems pardavėjams buvo mokama 100 litų.

Taip pat pardavėjai turėjo vesti apskaitą, kiek ir kam parduodavo narkotikų.

Didžiąja A raide buvo žymimos kanapės, B – amfetaminas, D – heroinas, K – kristalai.

Už dieną pardavėjams buvo mokama 100 litų.

„Baudžiamojoje byloje surinkti duomenys rodo, kad nusikalstamoms veikoms įgyvendinti buvo sukurtas ir panaudotas organizuotos grupės požymius atspindintis tikras organizuoto nusikalstamumo modelis“, – kalbėjo nuosprendį priėmusi Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Jūratė Damanskienė.

Išnuomotuose butuose „operatoriai“ telefonu priimdavo užsakymus, juos perduodavo „barygoms“, kurie pirkėjams parduodavo pageidaujamos rūšies atitinkamą kiekį narkotikų.

Pinigus už parduotus narkotikus, dėvėdami veidus dengiančias kaukes, surinkdavo į nuomojamus butus atvykę S.Semionovas ir E.Markovskis.

Mobilieji telefonai buvo pažymėti skirtingomis raidėmis, kurios reikšdavo konkretų miesto rajoną.
Pažymėtina, kad 1 g metamfetamino ar kanapių buvo galima įsigyti už 30 litų, dozę heroino – 20 litų, o 1 g mefedrono kainavo 100 litų, pasakojama teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės pirmadienį paviešintame pranešime.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min