Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 15:35

Į Lietuvą atpėdinę tadžikai apsidžiaugė sutikę pareigūnus: turėjo, į ką kreiptis dėl prieglobsčio

Asociatyvi iliustracija: VSAT pareigūnas
VSAT archyvo nuotr. / Asociatyvi iliustracija: VSAT pareigūnas

Neteisėtai iš Baltarusijos patekę migrantai iškart pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė tris neteisėtai iš Baltarusijos patekusius, įtariama, Tadžikistano piliečius. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono savivaldybės Aladiškių kaimu užfiksavo, kaip miškingoje vietoje trys asmenys iš Baltarusijos pusės priėjo prie sienos linijos su Lietuva. Netrukus pažeidėjai ją kirto ir nuskubėjo į Lietuvos gilumą.

Be VSAT patrulių, persekiojime dalyvavo ir kinologas su vokiečių avigane Astra. Netrukus Šalčininkų rajono Daugidonių kaimo ribose trys įtariami pažeidėjai buvo sulaikyti.

Vyras ir du paaugliai šiek tiek kalbėjo rusiškai, jie prisistatė tėvu ir sūnumis.

Vyras ir du paaugliai šiek tiek kalbėjo rusiškai. Jie prisistatė Tadžikistano piliečiais, tėvu ir sūnumis. Asmenys turėjo savo šalies pasų kopijas.

Vietovę, kurioje buvo sulaikyti įtariami sienos pažeidėjai, patikrinęs Purvėnų užkardos kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko.

Užsieniečiai pateikė prašymus Lietuvoje suteikti prieglobstį. Juos pasieniečiai pristatė į Šalčininkų kontrolės punktą, kur yra specialios prieglobsčio prašytojams skirtos patalpos. VSAT Varėnos pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai pradėjo pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Apie tai informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prieglobsčio prašymus.

Užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19. Gavus tyrimų rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl jų apgyvendinimo vietos.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min