Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 22d. 12:15

Į Lietuvą automobilio pirkti važiavęs baltarusis „pamiršo“ deklaruoti pinigus

Nedeklaruoti pinigai
MKT nuotr. / Nedeklaruoti pinigai

Muitinės pareigūnai praėjusį ketvirtadienį Šalčininkų kelio poste sulaikė Baltarusijos pilietį, bandžiusį slapta į Lietuvą įsivežti apie 44 tūkst. eurų ir 6 tūkst. JAV dolerių.

MKT nuotr./Nedeklaruoti pinigai
MKT nuotr./Nedeklaruoti pinigai

Kaip rašoma Muitinės kriminalinės tarnybo spranešime, vyriškis įkliuvo Lietuvoje vykstant tarptautinei operacijai „Athena III“, kurios metu vykdoma sustiprinta grynųjų pinigų gabenimo kontrolė.

Ketvirtadienio, spalio 18-osios, rytą į Šalčininkų kelio postą atvažiavęs Baltarusijos Respublikos pilietis V.S. deklaravo besivežantis 5 tūkst. eurų. Tačiau muitinio tikrinimo metu paaiškėjo, kad vyriškio striukės kišenės, kompiuterio krepšys, rankinė prikimšti nedeklaruotų eurų ir dolerių.

Baltarusis, pas kurį buvo surasta 44 tūkst. nedeklaruotų eurų ir 6 tūkst. 110 JAV dolerių, teisinosi vykęs į Lietuvą pirkti automobilio.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Nedeklaruoti pinigai sulaikyti, Baltarusijos pilietis buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą.

Lietuvoje spalio 16-22 dienomis vyksta bendra tarptautinė muitinių ir policijos operacija „Athena III“, kurios metu skiriamas papildomas dėmesys grynųjų pinigų gabenimo kontrolei.

Lietuvos muitinė primena, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į ES ar išvykstantis iš jos ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje.

Privalomu į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių įvežamų ar iš jos į trečiąsias šalis išvežamų grynųjų pinigų deklaravimu muitinei siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui, teroristų finansavimui, mažinti šešėlinę ekonomiką ir kovoti su kitais finansiniais nusikaltimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min