Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą masiškai plūsta nelegalai iš Gruzijos

Pasienio punktas
VSAT nuotr. / Pasienio punktas
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį pasieniečiai sulaikė 12 nelegalų iš Gruzijos.

Savaitgalį pasieniečiams netrūko darbo gaudant nekviestus svečius iš Gruzijos – iš viso buvo sulaikyta 12 nelegalų iš šios šalies. Sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai Druskininkų savivaldybės Balainės kaimo ribose aptiko keturių asmenų pėdsakus. Jie vedė iš Baltarusijos į Lietuvą.

Pažeidėjų paieškai buvo panaudotas tarnybinis šuo, aplinkines vietoves ėmė tikrinti papildomos pasieniečių pajėgos. Nelegalus pavyko susekti ir užklupti Druskininkų savivaldybės Ratnyčios kaimo ribose. Pasieniečiams sulaikymo metu padėjo kurorto policijos pareigūnai.

Sienos pažeidėjai mišku priartėjo prie kelio Druskininkai – Vilnius, o čia jų jau laukė pareigūnai. Keturi vyrai dar bandė bėgti atgal į mišką, bet maždaug už 50 metrų buvo pasivyti ir sulaikyti. Nė vienas jų neturėjo dokumentų. Ketveriukė prisistatė Gruzijos piliečiais, 24-erių, 25-erių, 26-erių ir 27-erių. Nelegalai neslėpė sieną parėję neleistinoje vietoje prie Balainės kaimo.

Miške maždaug už puskilometrio nuo jų sulaikymo vietos pasieniečiai aptiko krepšį su drabužiais. Įtariama, kad perėję sieną gruzinai kelionėje supurvintus drabužius persirengė švariais. Apklausiami Druskininkų užkardoje vis keturi sulaikytieji pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Perėję sieną gruzinai kelionėje supurvintus drabužius persirengė švariais.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pirmadienį priešpiet sulaikytieji buvo laikomi Raigardo kontrolės punkte esančiose prieglobsčio prašytojų patalpose.

Dar du gruzinus nelegalus sulaikė VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai. Jie šeštadienį Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, sustabdė į Lenkiją išvažiuojantį taksi automobilį  „Audi 80“. Mašiną vairavo 53-ejų vilnietis, jo dokumentai buvo tvarkingi.

Automobiliu važiavo ir du vyrai. Vienas jų turėjo 23-ejų metų Gruzijos piliečio pasą, tačiau jame nebuvo vizos. Įtariama, kad į Lietuvą jis pateko nelegaliai. Kitas keleivis dokumentų neturėjo ir prisistatė 19-mečiu Gruzijos piliečiu. Abu nelegalus pasieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Taksi vairuotoją pasieniečiai po apklausos paleido.

Šešis gruzinus nelegalus šeštadienį sulaikė ir VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai. Pasieniečiams pažeidėjai įkliuvo vos tik perėję sieną iš Baltarusijos Šalčininkų rajono Duksių kaimo prieigose. Visi jie turėjo Gruzijos piliečių pasus, išduotus 15-os, 21-erių, 22-ejų, 24-erių, 35-erių ir 39-erių vyrams.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Du iš nelegalų pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, todėl buvo nuvežti  į Vilniaus oro uosto užkardoje esančias prieglobsčio prašytojų patalpas.
Kitus keturis gruzinus pasieniečiai uždarė į areštinę.

Iš viso šiemet VSAT pareigūnai sulaikė 133 Lietuvos sienos pažeidėjus. Daugiausiai tarp jų buvo Gruzijos piliečių – 61. Neteisėtai sieną perėjusių Lietuvos piliečių sulaikyta 31, vietnamiečių – 14, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min