Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą neįleistas radioaktvyvus pjuvenų briketų krovinys

Vilkikas
VSAT nuotr. / Vilkikas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Druskininkų pasieniečiai į Lietuvą neįleido ukrainiečio vairuojamo vilkiko, kuriuo iš Baltarusijos buvo gabenamas padidintą radiacijos foną skleidžiantis pjuvenų briketų krovinys.

Sekmadienį popiet Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai Raigardo punkte patikrino iš Baltarusijos atvykusį vilkiką „DAF“ su priekaba. Transporto priemone su baltarusiškais numeriais buvo gabenamas pjuvenų briketų krovinys. Siuntėjas – viena Baltarusijos įmonė.

Vilkikui su priekaba įvažiuojant į pasienio kontrolės punkto teritoriją, suveikė čia sumontuota VSAT stacionari jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo įranga. Ji parodė normą viršijantį radiacijos foną.

Sunkiasvorę transporto priemonę vairavęs 50 metų ukrainietis VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus automobilio ir asmens dokumentus.

Vilkiką ir jo priekabą pasieniečiai pakartotinai patikrino nešiojamaisiais jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo prietaisais.

Nustatyta, kad baltarusiškas krovinys – pjuvenų briketai – įvairiose vietose skleidė nuo 18 iki 40 mikrorentgenų radiacinį foną. Leidžiama norma yra 20 mikrorentgenų.

Apie įtartiną krovinį Druskininkų užkardos pasieniečiai informavo Radiacinės saugos centro darbuotojus. Nuspręsta neleisti vilkikui vykti per Lietuvos teritoriją.

Ukrainietis, stebėjęs transporto priemonės radiacijos lygio matavimus, sutiko su VSAT prietaisų parodymais. Užsienietis visiškai ramiai reagavo, kai pasieniečiai jam pranešė, jog į Lietuvą automobiliui nebus leista įvažiuoti.

Tą pačią dieną vilkikas su priekaba grąžintas į Baltarusiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min