Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą nosis kyštelėję afganistaniečiai įkliuvo kartu su savo vedliais (nuotraukos)

Suplėšytas Afganistano pasas
VSAT nuotr. / Suplėšytas Afganistano pasas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingos operacijos metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai nustatė ir sulaikė nelegalų iš Afganistano grupę. Pasieniečiams taip pat įkliuvo šeši Lietuvos piliečiai, įtariama, nelegalių migrantų gabenimo organizatoriai ir jų talkininkai.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, praėjusią savaitę VSAT Lazdijų rinktinės Lieponos užkardos pasieniečiai ties Vilkaviškio rajono Stanaičių kaimu aptiko kelių asmenų pėdsakus, vedančius iš Rusijos į Lietuvą. Pėdsakais sekę VSAT pareigūnai ir jiems talkinę kinologai su tarnybiniais šunimis aptiko sniege išmėtytus Afganistano piliečių pasų bei lėktuvo bilietų fragmentus. Visi dokumentai buvo suplėšyti.

VSAT Operatyvinės veiklos valdybos bei Lazdijų rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai netrukus nustatė, kad nelegalų grupė, pirminiais duomenimis, penki asmenys, yra laikinai apgyvendinti viename bute Marijampolėje.

Pirmadienį vakare nelegalų sulaikymo Marijampolėje ėmėsi VSAT operatyvininkai bei jiems talkinę Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties būrio bei Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai.

Bute be pasipriešinimo sulaikyti penki tamsaus gymio vyrai prisistatė esantys afganistaniečiais. Jų amžius – nuo 18 iki 42 metų. Įtariama, kad būtent šie vyrai nelegaliai perėjo valstybės sieną Vilkaviškio rajone.

Iš karto po sulaikymo užsieniečiai buvo uždaryti į areštinę, o antradienį Lazdijų rajono apylinkės teismo sprendimu laikinai apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

VSAT pareigūnai nustatinės afganistaniečiais prisistatančių vyrų tapatybes.

Tame pat bute kartu su nelegalais buvo sulaikyti keturi Lietuvos piliečiai. Jie, įtariama, organizavo ir vykdė neteisėtą užsieniečių gabenimą per valstybės sieną.

Tęsdami tyrimą trečiadienį VSAT operatyvininkai Marijampolėje sulaikė dar du vyrus, įtariamus nelegalių migrantų gabenimu.

Visų šešių sulaikytųjų Lietuvos piliečių amžius – nuo 16 iki 60 metų. Trys sulaikytieji gyvena Marijampolėje, kiti – Kauno rajone. Trečiadienį visus juos pasieniečiai uždarė į areštines.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už šį nusikaltimą jo organizatoriams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pernai VSAT pareigūnai identifikavo kelias tarptautines nusikalstamas grupuotes, kurios užsiėmė nelegalių migrantų gabenimu per Šengeno išorines sienas su Baltarusija ir Rusija bei nelegalų gabenimu iš Baltarusijos tranzitu per Lietuvos ir Lenkijos teritorijas į Vakarų Europos šalis. Po sėkmingų tyrimų nelegalių migrantų gabenimo į Vakarų Europą kanalai buvo neutralizuoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min