Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 2d. 16:26

Į Lietuvą pargabenta dvynukų nužudymu įtariama motina jaučiasi nekalta

V.Filiponenko Klaipėdos apylinkės teismas leido sulaikyti dviems mėnesiams.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / V.Filiponenko Klaipėdos apylinkės teismas leido sulaikyti dviems mėnesiams.

Klaipėdos apylinkės teismas šeštadienį leido dviems mėnesiams suimti naktį iš Ispanijos į Lietuvą pargabentą prieš porą metų konteineryje rastų negyvų dvynukų motiną Viktoriją Filiponenko. Teismas suėmimą argumentavo tuo, kad moteris vėl gali slapstytis.

Pareigūnų į teismą atgabenta klaipėdietė atrodė išsekusi, kartkartėmis negalėjo sulaikyti ašarų. Kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas, posėdis teisme buvo uždaras.

15min.lt primena, kad 2009 m. gegužės 4 d. šiukšlių konteineryje Klaipėdos centre buvo rasti dvynukų berniukų lavonėliai. Jų motina buvo pripažinta įtariamąja dėl kūdikių nužudymo.

Prokurorų teigimu, įtariamoji pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo, todėl buvo paskelbta jos tarptautinė paieška ir išduotas Europos arešto orderis.

2010 m. gruodžio 3 d. įtariamoji buvo sulaikyta Ispanijoje Barselonos mieste. Kadangi sulaikymo metu moteris laukėsi, jos perdavimas Lietuvai buvo atidėtas. Šių metų vasario 21 d. V. Filiponenko pagimdė dvynukes. Kaip vėliau žurnalistams ji pasakė, mergaitėms davė Viktorijos ir Gabrielės vardus. Šiuo metu mergaites globoja Madrido miesto Mažamečių ir šeimos institutas.

Anot prokuroro Remigijaus Bėtkio, buvo prašoma dviejų mėnesių suėmimo termino, nes jau keturis mėnesius ji buvo sulaikyta Ispanijoje.

„Įtariamoji yra kaltinama labai sunkaus nusikaltimo padarymu. Prieš porą metų konteineryje buvo rasti dviejų berniukų lavonėliai. Nustatyta, kad jie buvo gimę gyvi. Šiandien moters parodymai buvo kitokie, nei ankčiau. Tyrimas parodys, ar motina galėjo sirgti pogimdyvine depresija“, – teigė R.Bėtkis.

Anot jo, V.Filiponenko jaučiasi nekalta dėl dvynukų nužudymo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas patenkino Klaipėdos apygardos prokuroro pareiškimą dėl kardomosios priemonės suėmimo termino nustatymo ir paliko galioti 2010 m. balandžio 30 d. to paties teismo nutartį dėl suėmimo paskyrimo dvynukų nužudymu įtariamai, nustatydamas 2 mėnesių suėmimo terminą.

Tuo tarpu V.Filiponenko advokatas Edvardas Staponkus teigė skųsiąs tokį teismo sprendimą.
Jo teigimu, nereikėtų taikyti tokių kraštutinių priemonių.

„Pusantro mėnesio mergaitės liko be motinos. Viktorijos sveikatos būklė yra prasta. Manau, kad nežmoniška yra po gimdymo moterį parvežti iš Ispanijos į Lietuvą. Vaikai liko Ispanijoje, jais rūpinasi valdžia bei vaikų tėvas“, – pasakojo advokatas E.Staponkus.

Anot jo, tyrimo išvados paaiškės per 3-4 menesių laikotarpį.

 

Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./V.Filiponenko į Klaipėdos apylinkės teismą buvo atgabenta aeatadienį.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./V.Filiponenko į Klaipėdos apylinkės teismą buvo atgabenta šeštadienį.

 

Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./V.Filiponenko skundžiasi prasta sveikata.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./V.Filiponenko skundžiasi prasta sveikata.

 

Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Įtariamoji kalbasi su savo advokatu.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Įtariamoji kalbasi su savo advokatu.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min