Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Į Lietuvą sugrąžintas ilgai ieškotas Vilniaus lombardų plėšikas

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 23 d. iš Anglijos Karalystės į Lietuvą buvo parskraidintas ir į Vilniaus areštinę uždarytas 28 metų V.K. Šis, ketverius metus nuo teisėsaugos slapstęsis, vilnietis buvo sulaikytas Anglijoje pagal 2010 m. Vilniaus teismo išduotą Europos arešto orderį dėl 2009 m. sostinėje padarytų sunkių nusikaltimų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai jam pareiškė įtarimus dėl lombardų plėšimų 2009 metais. Tų metų lapkričio mėnesį buvo nuvilnijusi ypač įžūlių ginkluotų plėšimų juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir lombarduose banga. 2009 m. pabaigoje – 2010 m. pradžioje Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai už šiuos plėšimus sulaikė devynių asmenų grupę kartu su jos organizatoriais. 

Tuomet po kruopščiai atlikto ikiteisminio tyrimo buvo nustatyta, kad 2009 m. lapkričio mėn. ši organizuota grupė įvykdė ginkluotus plėšimus iš Vilniaus juvelyrikos parduotuvių – Savanorių pr., V.Šopeno ir Trakų gatvėse, du kartus pasikėsino apiplėšti juvelyrikos parduotuves Kęstučio ir Trakų gatvėse.

Visų šių nusikaltimų metu įtariamieji buvo su kaukėmis ir ginkluoti. Į parduotuves jie įsibraudavo darbo metu, o plėšimai užtrukdavo vos keletą minučių, po to įtariamieji sprukdavo automobiliais iš anksto numatytu maršrutu. Vėliau transporto priemonę sudegindavo.

VIDEO: Nufilmuotas lombardo apiplėšimas Vilniuje

Įtariamieji, kurių amžius tuomet buvo nuo 16 iki 34 metų, planuodami ir darydami nusikaltimus, buvo griežtai pasiskirstę vaidmenimis ir į nusikalstamą veiklą įtraukė tris nepilnamečius.  Tik vienas jų ankščiau nebuvo teistas.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnams pavyko išaiškinti ir kitus grupuotės įvykdytus nusikaltimus – neteisėtas šaunamojo ginklo laikymas, chuliganizmas, vagystės, turto sugadinimas. 11 tomų byla sėkmingai nukeliavo į teismą ir 2011 m. plėšikai buvo nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo 4 iki 8 metų. Tuomet tik vienam organizuotos grupės nariui – V.K. (gim. 1986 m.) pavyko pasislėpti nuo pareigūnų. Tačiau teismas jį suėmė už akių ir išdavė Europos arešto orderį, kadangi buvo pagrindo manyti, kad įtariamasis slapstosi Anglijoje.

Gegužės mėnesį Londone V.K. buvo sulaikytas ir vėliau  parskraidintas į Lietuvą. Vilniaus apylinkės teismas jam paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už ginkluotą plėšimą organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 10 metų, už vaikų įtraukimą į nusikalstamą veiką – baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min