Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą toliau plūsta gruzinai, dar tris nelegalus sučiupo tarnybinis šuo

Pasieniečių tarnybinis šuo, belgų aviganis Hercas
VSAT nuotr. / Pasieniečių tarnybinis šuo, belgų aviganis Hercas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečių tarnybinis šuo, belgų aviganis Hercas, susekė ir sulaikė tris nelegalus iš Gruzijos.

Pasieniečių šuo susekė ir padėjo sulaikyti 3 Gruzijos piliečius, neteisėtai perėjusius sieną su Baltarusija.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos patruliai ties Vilniaus rajono Pukštėnų kaimu ant kontrolinės juostos aptiko šviežius trijų asmenų pėdsakus. Jie per sieną vedė iš Baltarusijos į Lietuvą. Į šią vietą, esančią maždaug už puskilometrio nuo Lavoriškių kontrolės punkto, nedelsiant atvyko pasienietis kinologas su septynerių metų belgų aviganiu Hercu.

Tuo metu Lavoriškių ir Specialiosios paskirties užkardų pasieniečiai užblokavo visus aplinkinius kelius.

Hercas iškart užuodė pažeidėjų pėdsakus ir VSAT pareigūnus jais nuvedė mišku. Įtariamieji ėjo ratais, matyt, nelabai orientuodamiesi vietovėje, todėl belgų aviganiui teko juos sekti apie 3 kilometrus. Pagaliau keturkojis pėdsekys prisivijo tris einančius vyrus. Išvydę atlekiantį ir grėsmingai lojantį Hercą pažeidėjai nė nebandė bėgti ar priešintis, o išsigandę Herco krito ant žemės ir rankomis užsidengė galvas.

Pasieniečiai trijulę surakino antrankiais ir nusivežė į užkardą. Paaiškėjo, kad nelegalai yra Gruzijos piliečiai, du 30-mečiai ir vienas 36-erių. Jie turėjo savo šalies pasus ir asmeninių daiktų. VSAT pareigūnai gruzinus uždarė į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 168 Lietuvos sienos pažeidėjus. Daugiausiai tarp jų yra Gruzijos piliečių – 89. Sienos pažeidėjų Lietuvos piliečių įkliuvo kone tris kartus mažiau – 33. Taip pat sulaikyta 14 afganistaniečių, 8 Rusijos piliečiai, 7 Afganistano bei po kelis sienos pažeidėjus iš Albanijos, Angolos, Baltarusijos, Irako, Kirgizstano, Latvijos, Moldovos.

Hercas yra nesyk pasižymėjęs šuo sulaikant sienos pažeidėjus ir kontrabandininkus. Kiek daugiau nei prieš mėnesį jis netoli Šalčininkų punkto, prie pat sienos su Baltarusija, surado krūmynuose besislepiančius du Šalčininkų rajono gyventojus. Šalia keturkojis aptiko 500 pakelių cigarečių ir radijo ryšio stotelę, kuria, įtariama, bandė atsikratyti sulaikytieji.

Įspūdingą radinį šis belgų aviganis aptiko ir 2009 m. lapkritį prie sienos su Baltarusija. Tąkart jis patruliavo Šalčininkų rajone. Eidami palei sieną VSAT pareigūnai stabtelėjo ties pamiške. Pasienietis kinologas leido savo augintiniui  Hercui palakstyti be pavadžio. Netrukus VSAT pareigūnas pastebėjo, kad į miško tankmę nubėgęs keturkojis susidomėjo kažkokiu daiktu, gulinčiu ant žolėmis apaugusio tako.

Pasienietis Hercui davė komandą atnešti radinį. Dresuotas šuo ją tučtuojau įvykdė ir atbėgo prie šeimininko. Kinologas labai nustebo, kai savo augintinio nasruose išvydo pistoletą su duslintuvu.

Nuo ginklo radimo vietos iki Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos buvo apie du šimtus metrų.  Herco rastas pistoletas buvo užtaisytas, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio trečiadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min