15min be reklamos
2023 02 07, 16:03

Į Seimo rūmus „Molotovo kokteilius“ mėtęs 20-metis vilnietis laukia teismo

Iš bylos duomenų: vieną naktį, maskuodamas savo veidą, jaunas vyras išmėtė 99 lapus su tekstu, propaguojančiu smurtines idėjas. Po to jis sviedė kelis akmenis į parlamento pastatą ir vartus, padegė du butelius su padegamuoju mišiniu, juos vieną po kito švystelėjo į Seimo vidinį kiemą bei pastato sienoje esantį langą.
Mitinguotojai būruojasi šalia Seimo
Asociatyvi iliustracija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 20-metis sostinės gyventojas kaltinamas pasikėsinimu sugadinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu (pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 22 str. 1 d. 187 str. 2 d.) bei viešosios tvarkos pažeidimu (pagal BK 284 str.), antradienį skelbia Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai, duomenimis, 2022 m. kovo 17-osios naktį Vilniuje, priešais Lietuvos Respublikos Seimo vartus, maskuodamas savo veidą mova bei kepure, jaunas vyras išmėtė 99 popieriaus lapus su tekstu, propaguojančiu smurtines idėjas.

Po to jis metė kelis akmenis į Seimo rūmų pastatą ir vartus, padegė du butelius su padegamuoju mišiniu, vadinamu „Molotovo kokteiliu“, juos vieną po kito sviedė į Seimo vidinį kiemą bei pastato sienoje esantį langą.

Nusikaltimo jis nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių priežasčių, nes buteliuose esantis padegamasis skystis užsidegė tik buteliams nukritus ant grindinio ir didelės žalos nepadarė.

Vaikiną sulaikė Seimo rūmus saugoję apsaugos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, 20-metis vilnietis vandališkų veiksmų ėmėsi iš asmeninių paskatų, siekdamas išreikšti nepasitenkinimą esama valdžia bei santvarka.

Griežčiausia jaunuoliui gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki 5 metų. Jo atsakomybę lengvina tai, kad vilnietis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min