Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 13:52

Į servisą mašiną atidavusi šiaulietė tokio „pokšto“ nesuprato: „Jūsų automobilis parduotas!“

Pirmos kartos „Honda Accord“ – šis pavadinimas pabrėžia žmogaus ir automobilio harmoniją
Asociatyvi iliustracija: pirmos kartos „Honda Accord“ – šis pavadinimas pabrėžia žmogaus ir automobilio harmoniją

Patikėjusi „Honda“ remontą nepažįstamam jaunuoliui, šiaulietė automobilio vos neprarado. Savininkei teko apsimesti pirkėja, kad sužinotų, kas per skelbimus jau perpardavinėja tik kosmetiniam dažymui iš jos paimtą transporto priemonę.

51-erių šiaulietė, sutarusi dėl savojo automobilio „Honda Accord“ remonto ir per porą savaičių patyrusi jo praradimo ir atradimo jausmų sumaištį, įgijo karčią patirtį, kurios paviešinimas būtų nemokama pamoka visiems.

Rado per pažįstamus, atrodė patikimas

Vienoje Šiaulių parduotuvėje dirbanti moteris susipažino su pas kolegas dažnai apsilankančiu 23 metų vaikinu. Pokalbių metu paaiškėjo, kad vaikinas turi pažįstamą automobilių remonto meistrą, o moteriai kaip tik buvo poreikis suremontuoti jos turimą automobilį.

1992 metais pagamintam „Honda“ reikėjo kosmetinio kėbulo remonto.

1992 metais pagamintam „Honda“ automobiliui reikėjo kosmetinio kėbulo remonto.

Birželio 23 d. šiaulietė vaikinui padavė 50 eurų, visus transporto priemonės dokumentus ir užvedimo raktelius, dar ir alkoholio meistrui nupirko. Buvo pažadėta, kad po 4 dienų suremontuotas automobilis grįš pas šeimininkę.

Nupirko alkoholio – meistras esą užgėrė

Po nurodyto termino „Hondos“ savo kieme moteris neišvydo. Jaunuolis paaiškino, kad meistras užgėrė ir nespėjo padaryti visų darbų. Po to jaunuolis ragelio nebekėlė visai. Ir tik kai šiaulietė žinute pagrasino kreiptis į policiją, vaikinas paskambino ir pasakė, kad jos automobilis parduotas. Iš pradžių moteris pamanė, kad vaikinas pokštauja, bet vėliau suprato, kad humoru čia ir nekvepia.

Iš pradžių moteris pamanė, kad vaikinas pokštauja, bet jis pradėjo tikinti, kad parduotą automobilį atpirks.

Vaikinas pradėjo tikinti, kad jis automobilį atpirks.

Šiaulietė pradėjo naršyti po internetines automobilių pardavimo svetaines ir vienoje jų pamatė už 550 eurų parduodamą savo „Honda Accord“. Paskambinusi nurodytu telefonu ir apsimetusi pirkėja, ji sužinojo, kad automobilį galima apžiūrėti Šiauliuose, Gamyklos g., esančios įmonės aikštelėje. Čia moteris ir rado savo prarastą automobilį.

Tačiau prireikė policijos pagalbos, kad jį atgautų, nes automobilį iš jos paėmęs ir suremontuoti žadėjęs vaikinas jį tai įmonei buvo pardavęs.

Jaunas, bet sukčiauti jau įgudęs

Paaiškėjo, kad 23 šiauliečiui sukčiavimas – ne naujiena. 2018 m. rugsėjį nuo jo nukentėjo vienas Klaipėdos gyventojas, kuris už norimą įsigyti prekę minėtam šiauliečiui pervedė 180 eurų, tačiau prekės negavo. Už tai teismas šių metų sausį šiauliečiui paskyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Tačiau bausmė vaikino nesustabdė. Po mėnesio jam buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas, nes jis apgavo Kelmės rajono gyventoją, kuris, interneto erdvėje radęs skelbimą apie parduodamą traktoriaus hidrosiurblio reduktorių, pervedė 165 eurus, o pirkinio taip ir nesulaukė.

Tas pats 23 metų šiaulietis buvo paėmęs avansą už virtuvės spinteles, kurių, žinoma, taip ir nepagamino.

Netrukus paaiškėjo ir dar viena šiauliečio padaryta nusikalstama veika. Šiaulietė, pagal skelbimą susiradusi baldų meistrą, kuris pasirodė besąs tas pats 23 metų šiaulietis, užsisakė dvi virtuvines spinteles.

Vaikinas paėmė 60 eurų avansą, spintelių nepagamino ir dar suklastojo avanso paėmimo kvitą, kuriame nurodė ne savo, o kito asmens duomenis. Už minėtas nusikalstamas veikas jis buvo vėl teisiamas, tačiau teismo nuosprendžiu laisvė jam nebuvo atimta, tik apribota ir skirta 2 000 eurų bauda.

Lengvi pinigai, gaunami sukčiaujant, viliojo vaikiną ir toliau. Ant jo meškerės ir užkibo bei automobilio vos neprarado šiaulietė, patikėjusi jam savo automobilio remontą. Už patikėto svetimo turto pasisavinimą dabar jam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min