Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 28d. 14:02

Smurtu prieš vaiką įtariamą nepilnametę motiną leista suimti savaitei, sugyventinį – 5 parom

Septyniolikametės suėmimas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Septyniolikametės suėmimas

Šiaulių apylinkės teismas antradienį leido septyniolikmetę motiną suimti savaitei. Prokurorų prašymas tenkintas iš dalies – jie prašė mėnesio. Teismo posėdis neviešas. 15 val. į teismą buvo atvesdintas 24-erių sugyventinis Denisas Sorokinas. Dėl jo prokurorų prašymas analogiškas, tačiau jį suimti leista penkiom parom.

Šiaulių apylinkės teismas dalinai patenkino prokurorų prašymą ir leido suimti septyniolikmetę motiną savaitei. Prokurorai prašė mėnesio. Smurtu prieš septynių mėnesių dukrą kaltinta nepilnametė slėpė savo veidą po šaliku.

Jos sugyventinis Denisas Sorokinas veido neslėpė. Atvesdinamas į salę jis pusbalsiu ištarė: „Nefotografuok, nekaltas“. D.Sorokinas buvo tas, kuris kreipėsi į medikus ir pranešė, kad mažylė dūsta.

Kaip žinoma, sekmadienio naktį Šiauliuose į medikų rankas pateko septynių mėnesių mergytė, kurią ištiko klinikinė mirtis. Jos gyvybę iki šiol palaiko aparatai. Būklė kritinė.

Netrukus buvo sulaikyta septyniolikmetė šiaulietė kūdikio motina ir jos 24-erių sugyventinis. Įtariama, kad mergytė galėjo patirti smurtą.

Jos mama, pirminiais duomenimis, nepripažįsta kaltės. Ji neigia naudojusi smurtą prieš mergaitę.

Tvirtina bandžiusi gaivinti nuo astmos priepuolio dūstančią mergaitę. Dėl dusulio ir buvo kreiptasi į medikus.

Gydytojai sako, kad mergytės prognozės yra blogos. Pagrindiniai gyvybiniai refleksai yra užgesę. Gyvybę palaiko aparatai. Teigiama, kad mergytė visada nebuvo stiprios sveikatos.

Ant vaiko kūnelio pastebėtos kelios mėlynės. Dėl to buvo informuoti pareigūnai, kurie sulaikė motiną ir sugyventinį, kuris nėra mergytės tėvas.

Šiaulių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris teigė, kad septyniolikmetė pastaruoju metu gyveno Kaune su savo vaiku ir vaiko tėvu.

Vedėjo žiniomis, Kauno vaikų teisių sargai stebėjo šią šeimą, nes patėvis buvo įtartas smurtavęs prieš savo vaiką. Vaikas buvo paimtas iš šeimos, tačiau prieš porą mėnesių grąžintas.

Į Šiaulius septyniolikmetė sugrįžo vos prieš porą savaičių. Ji nutraukė santykius su vaiko tėvu ir užmezgė naujus santykius. Būtent naujasis sugyventinis paskambino tarnyboms dėl mergaitės sveikatos būklės.

Ikiteisminį tyrimą perėmus Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams ir paaiškėjus daugiau detalių apie itin sudėtingą nukentėjusios mergaitės būklę, nusikalstama veika kvalifikuota pagal Baudžiamojo kodekso 135 straipsnio 2 dalies 1 punktą, kaip sunkus sveikatos sutrikdymas mažamečiui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min