Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 13:46

I.Strazdauskaitės nužudymo byla baigta – kaltinamieji prašė teisti tik už tai, ką padarė

Kaltinamieji teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaltinamieji teisme

Pasibaigus prokurorų, nukentėjusiųjų advokatų bei gynėjų baigiamosioms kalboms, vasario 21 dieną savo paskutinį žodį tarė ir plungiškės Ievos Strazdauskaitės žiauriu nužudymu kaltinami pusbroliai Bieliauskai. Vienas jų, kuris, manoma, ryškiausiai prisidėjo prie žiauraus akto, – Leonas Bieliauskas, kalbėti atsisakė. Paaiškėjo ir numatoma nuosprendžio skelbimo data.

Kaip prieš posėdį teigė vieno iš kaltinamųjų advokatė, nužudytosios artimųjų posėdžių metu bandė atsiprašyti tik vienas iš galimų merginos žudikų, tačiau atsiprašymo nuoširdumu buvo suabejota.

Bylos nagrinėjimo metu kaltinamieji, kaip buvo galima suprasti iš duotų parodymų, tikrai gailėjosi vieno, kad automobilio pagrobimo ėmėsi šviesiu paros metu, greitkelyje vykstant intensyviam automobilių eismui. Ankstesni bandymai (kartu nagrinėtas latvio automobilio pagrobimas) vyko tamsoje, tad buvo labiau pasisekę. Tikėtina, kad būtent toks iki galo neapgalvotas planas ir nuvedė prie žiaurios žmogžudystės.

Paklausta, ar mintis nužudyti I.Strazdauskaitę vis dėlto kilo spontaniškai, ar buvo svarstoma ją paleisti gyvą, kaltinamojo Leono Bieliausko gynėja patikino, kad žmogžudystei iš anksto tikrai nebuvo ruošiamasi – juk neturėta nei įrankių, nei priemonių.

Prieš paskutinįjį posėdį, kaip ir vykusį anksčiau, L.Bieliauskas nebandė slėpti veido ir vėl apdalino fotografą šypsenomis. Kaltinamųjų kalbos penktadienį buvo trumpos – netruko nė pusvalandžio.

Pasibaigus uždaram posėdžiui paaiškėjo, kad L.Bieliauskas kalbėti atsisakė. Karolis Bieliauskas paprašė teisti jį už tai, ką padarė, ir neteisti už tai, ko nepadarė. Tiek jis, tiek Mantas Bieliauskas savo kaltę pripažino iš dalies ir atsiprašė nukentėjusiųjų – nužudytosios artimųjų.

Nukentėjusieji bei jų advokatai paskutiniajame šioje byloje posėdyje nedalyvavo.

Abu kalbėję kaltinamieji – Karolis ir Mantas – prašė teismo skirti jiems kuo švelnesnę bausmę.

Prokuroras po posėdžio komentuoti atsisakė, tikino, kad viskas bus pasakyta po nuosprendžio paskelbimo. Byla nagrinėta už uždarų durų, tad visuomenei pateiktos skurdžios šio nusikaltimo detalės.

Siūlo įkalinti iki gyvos galvos

Anksčiau išsakytose savo baigiamosiose kalbose kaltinamuosius I.Strazdauskaitės nužudymu prokurorai prašė įkalinti už grotų iki jų gyvenimo galo.

Kaltinamąjį L.Bieliauską, atsižvelgus į jo ankstesnius teistumus, dar ir siūloma pripažinti pavojingu recidyvistu.

Iš trijų kaltinamųjų nužudymu merginos artimieji prašo solidariai priteisti 400 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Pusbrolių Bieliauskų bendrams kitoje nusikalstamoje veikoje taip pat buvo pasiūlytos įkalinimo bausmės: Algimantui Stankevičiui prokurorai prašo skirti 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, Tomui Zagurskui – 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis šioje didelio visuomenės dėmesio sulaukusioje byloje bus skelbiamas balandžio 3 dieną 9 valandą.

Gresia iki gyvos galvos

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kauno apskrities VPK nuotr./Ieva Strazdauskaitė
Kauno apskrities VPK nuotr./Ieva Strazdauskaitė

I.Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I.Strazdauskaitei išlipus iš automobilio ją pagrobė.

Keli epizodai ir 5 kaltinamieji

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis A.Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis T.Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą.

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T.Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

Prokuroras A.Urbelis anksčiau yra sakęs, kad kaltinamieji neneigia dalyvavę nusikaltime, tačiau jų parodymai apie atliktą vaidmenį kinta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min