Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į šuns dienas gėjus internete išdėjusi 64 metų rokiškietė: tik palaikiau tradicines šeimas

Interneto komentatorius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Interneto komentatorius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Už įžeidžiančius komentarus internetiniuose tinklalapiuose tenka atsakyti baudžiamąja tvarka, įspėja prokurorai.

Už įžeidžiantį komentarą internetiniame tinklalapyje baudžiamąja tvarka netrukus teks atsakyti vienai rokiškietei – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė-Makšimienė parašė pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu nusikaltimų asmens lygiateisiškumui ir sąžinės laisvei baudžiamojoje byloje.

Pernai sausio 30 d. aukštąjį išsilavinimą turinti 64 metų rokiškietė A.K., parašiusi įžeidžiantį komentarą vieno dienraščio interneto tinklalapyje ir pareiškusi kategorišką nuomonę dėl asmenų, kurie viešina savo seksualinę orientaciją, kaltinama viešai skatinusi neapykantą homoseksualios orientacijos žmonių grupei priklausančiam asmeniui.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė D.Suvaizdytė-Makšimienė teigia, kad interneto svetainėje netolerantišką komentarą parašiusi ir homoseksualus menkinančią ir įžeidžiančią nuomonę išreiškusi moteris, kaip ir kiti impulsyvūs komentatoriai, nepagalvoja, kad už kito asmens įžeidinėjimą ir įžeidžius žodžius panaudojant visuomenės informavimo priemonę gali būti įstatymų numatyta tvarka nubausti. Šiuo atveju buvo pažeistos Baudžiamojo kodekso straipsnio dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę nuostatos.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialisto išvada patvirtino, kad rokiškietės komentaras propaguoja idėjas, sukeliančias nesantaiką, skatina tyčiotis ir niekinti, kursto diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos.Specialisto išvada patvirtino, kad rokiškietės komentaras propaguoja idėjas, sukeliančias nesantaiką, skatina tyčiotis ir niekinti, kursto diskriminuoti dėl seksualinės orientacijos.

Pasak prokurorės, dėl tokio neapgalvoto poelgio įtariamoji A.K. tikino apgailestaujanti, nes nesiekusi nieko įžeisti ar skatinti neapykantos, tik norėjusi pareikšti savo nuomonę ir palaikyti tradicines šeimas. Nukentėjusysis neprašė atlyginti patirtos moralinės žalos ir civilinio ieškinio šioje byloje nepareiškė.

Prieš tris mėnesius už įžeidžiančius komentarus viename internetiniame tinklalapyje teismo baudžiamuoju įsakymu vieno tūkstančio trijų šimtų litų bauda paskirta 36 metų anykštiečiui E.K.

Pernai gegužės 24 d. E.K. internetiniame tinklapyje parašė keletą komentarų, kuriuose išsakė savo nepasitenkinimą seksualinių mažumų veiksmais – viešai organizuojamomis gėjų eitynėmis, savo seksualinės orientacijos demonstravimu ir bloga įtaka jaunimui.

Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ekspertizės akte teigiama, kad E.K.viešai parašytais interneto naujienų svetainėje komentarais buvo siekiama sumenkinti, paniekinti, įžeisti žmonių grupę, skiriamą seksualinės orientacijos pagrindu, nes tiek jų apibūdinimas, tiek pats raginamas veiksmas yra įžeidūs.

Įstatymas už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki dvejų arba trejų metų, primenama Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės penktadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min