Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į tarnybą vykę Kenos pasieniečiai kontrabandos gabentojus užklupo degalinėje

Kontrabandinės cigaretės Kenoje
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės Kenoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į tarnybą vykę Kenos užkardos pasieniečiai netikėtai pamatė, kaip vienos Vilniuje esančios degalinės teritorijoje kraunamos kontrabandinės cigaretės. Pasieniečiai sulaikė rūkalų gabentojus, o jų mašinoje rado 10 tūkst. pakelių kontrabanda į Lietuvą atgabentų cigarečių „Winston“.

VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės Kenoje
VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės Kenoje

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, penktadienį keturi VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai bei muitininkas nuosavu automobiliu vyko į tarnybą Kenos užkardoje. Važiuodami pro vieną Vilniaus pakraštyje esančią degalinę jie pastebėjo automobilius „Renault Espace“ ir „Volkswagen Passat“. Iš pastarojo į „Renault“ keli asmenys krovė dėžes.

Netrukus „Volkswagen Passat“ nuvažiavo, o šalia „Renault Espace“ buvę du asmenys užrakino automobilį ir pasuko degalinės link.

Pasieniečiai privažiavo prie „Renault Espace“. Vienas uniformuotas VSAT pareigūnas pasivijo degalinės link ėjusius vyrus ir prisistatęs pareikalavo dokumentų.

Abu vyrai suglumo išvydę netikėtai atsiradusį pasienietį, tačiau pakluso jo reikalavimams: vienas VSAT pareigūnui padavė asmens bei mašinos dokumentus, kitas teisinosi dokumentų neturįs. Paaiškėjo, kad „Renault Espace“ vairavo 37 metų Vilniaus gyventojas. Iš jo pasieniečiai atėmė automobilio raktelius.

Netrukus VSAT pareigūnai sužinojo, kad vienatūryje prikrauta cigarečių dėžių. Jos buvo aptrauktos maskuojamąja medžiaga. Pasieniečiai į pagalbą iškvietė pastiprinimą – VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnus.

VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės Kenoje
VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės Kenoje

Tuo metu vienas sulaikytųjų, dokumentų neturėjęs vyras, bandė pasprukti. Kitą sulaikytąjį saugoti liko muitinininkas, o pasieniečiai nusivijo bėglį. Po neilgų gaudynių VSAT pareigūnai jį pasivijo, pargriovė ant žemės ir užlaužę rankas atvesdino prie automobilio. Vėliau išsiaiškinta, kad tai taip pat yra 37 metų vilnietis.

Netrukus į degalinę atvyko specialiojo pasieniečių būrio ekipažas. Abu sulaikytuosius ir jų automobilį su kroviniu VSAT pareigūnai pristatė į Kenos užkardą. Čia buvo suskaičiuoti „Renault Espace“ sukrauti kontrabandiniai rūkalai – iš viso 20 dėžių cigarečių „Winston“. Visi 10 tūkst. pakelių buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Po apklausos „Renault Espace“ vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę. Kartu buvęs vilnietis paleistas. Automobilis ir cigaretės saugomi VSAT Vilniaus rinktinėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min