Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 24d. 14:45 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 24d. 15:16

Kaune dviejų savo tautiečių nužudymu įtariamas ukrainietis už grotų sodinamas trims mėnesiams

Dviem nužudymais itariamas Ukrainos pilietis atvežtas į teismą
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Dviem nužudymais itariamas Ukrainos pilietis atvežtas į teismą
Trečiadienio vakarą Kaune, Birželio 23-iosios gatvėje, buvo padegtas butas. Netrukus paaiškėjo, kad liepsnomis buvo bandomą pridengti žiaurų nusikaltimą – bute rastas nužudytas vyras, dar du sužaloti peiliu. Netrukus paskelbta dviejų nužudymu įtariamų ukrainiečių paieška, vienas iš jų ketvirtadienį popiet negyvas rastas smėlio dėžėje, o kitas įkliuvo tos pačios dienos vakarą. Penktadienį teismas nusprendė tenkinti prokurorų prašymą ir suimti dviguba žmogžudyste įtariamą vyrą trims mėnesiams.

Penktadienio popietę į Kauno miesto apylinkės teismą atvestas dviejų savo tautiečių nužudymu įtariamas 42-ejų metų vyriškis.

Prokurorai prašo suimti jį maksimaliam – trijų mėnesių terminui. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Jis teisėsaugai aiškina, kad nusikaltimas įvyko dėl asmeninių nesutarimų su aukomis. Pirminiais duomenimis, vyras anksčiau neteistas.

„Manome, kad jis gali slėptis, nes jis Lietuvoje neturi nei nuolatinės gyvenamosios vietos, nei šeimos, nei legalių pajamų, nei adreso. Kitas argumentas, būdamas laisvėje gali daryti poveikį nukentėjusiesiems, nes jis žino jų asmens duomenis“, – po teismo posėdžio žurnalistams sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Stelionis.

Anot prokuroro, ukrainietis davė išsamius parodymus ir neneigia savo kaltės.

„Dėl motyvo yra tam tikrų niuansų, neaiškumų, bet galimai buitinės priežastys, buitinis konfliktas. Nesutarimai, jis dirbo toje pačioje darbovietėje“, – sakė T.Stelionis.

Žiniasklaidoje buvo pasigirdę gandų, kad konfliktas tarp ukrainiečių kilo dėl pinigų, tačiau prokuroras sakė tokių duomenų neturintis.

Teismas pranešė, kad tenkina prokurorų prašymą ir leidžia suimti įtariamąjį trims mėnesiams.

„Įtariamasis yra užsienio valstybės pilietis, jokiais socialiniais ryšiais Lietuvoje nesaistomas, todėl manytina, kad šioje proceso stadijoje švelnesnės kardomosios priemonės taikymas yra netikslingas, nes labai reali galimybė, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, gali bėgti ar slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo“, – sakė prokuroro prašymą išnagrinėjusi teisėja Larisa Tamulionienė.

Skirdamas suėmimą teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad ukrainietis O.T. yra įtariamas dviejų labai sunkių nusikaltimų padarymu, už kuriuos jam gresia ilgalaikė reali laisvės atėmimo bausmė.

Griežčiausia kardomoji priemonė įtariamajam skirta dar ir dėl to, kad jis, būdamas neizoliuotas, gali bandyti paveikti nukentėjusiuosius.

„Įtariamasis žino šių asmenų gyvenamąją vietą, todėl gali bandyti daryti neteisėtą poveikį“, – rašoma teismo nutartyje.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Dirbo kartu

Visi penki konflikte dalyvavę Ukrainos piliečiai rugpjūčio 1 dieną atvyko legaliai uždarbiauti statybose į Kauną. Kraupaus nusikaltimo dieną jie turėjo baigti darbus ir išvykti iš Lietuvos.

„Vienas iš tų asmenų, gyvenusių tame bute, vakar jau išvyko iš Lietuvos. Pagrindinė problema – piktnaudžiavimas alkoholiu. Nužudytas asmuo ir sužeistieji nebuvo vartoję alkoholio. Įtariamieji buvo vartoję alkoholio. Kažkokie vidiniai nesutarimai, nes jie iš vienos teritorijos. Galbūt vienas dirbo daugiau, kitas mažiau. Dėl alkoholio, manoma, ir kilo tarpusavio konfliktas. Išgėrė ir išsiliejo, matyt. Kad buvo įtampų tarp jų, gavome tokių žinių“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėjo Kauno apskrities policijos vadas Darius Žukauskas.

Dviem peiliu sužalotiems ukrainiečiams pavojus gyvybei negresia. Vienas jų, 20-metis, bute kilus gaisrui iššoko pro trečiojo aukšto balkoną, kitas buvo išneštas gelbėtojų.

Bute nustatyti du gaisro židiniai: kambaryje degė lova, taip pat tarp kambario bei koridoriaus degė linoleumas ir durys.

Ketvirtadienio popietę kaip įtariamasis ieškotas vyras rastas to paties daugiabučio kieme, smėlio dėžėje. Manoma, kad 1985 m. gimęs vyras nužudytas toje vietoje, kur rastas, o paskui jo kūnas paslėptas.

Apie 20 val. sulaikytas ir įtariamasis, jis bandė bėgti ir slėptis nuo teisėsaugos.

„Tačiau dėl profesionalių ir operatyvių policijos pareigūnų atliktų veiksmų vyras buvo sulaikytas. Pareigūnai sulaikymo metu nenukentėjo. Policijos pareigūnai dėkoja visiems gyventojams, kurie aktyviai dalinosi visa turima informacija, kuri padėjo pareigūnams ieškant įtariamojo“, – rašoma išplatintame pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min