Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 09:55

Į teismą keliauja ginklus ir šaudmenis namuose nelegaliai laikęs kaunietis

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 53-ejų kaunietis kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / pexels.com arch.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, atlikdami kitą ikiteisminį tyrimą, dar 2020 metų kovo mėnesį, į kaltinamojo gyvenamąją vietą vyko atlikti kratos. Tą kartą vyras buvo išvykęs į užsienį.

Tik po pusmečio, jam grįžus, pakartotinai atvykę policijos pareigūnai atliko kratą nuomojamame bute ir garaže – jos metu rasti du neteisėtai laikomi revolveriai ir 43 vnt. šovinių.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, teisėsaugai žinomas vyras tikino, kad ginklai laikomi savigynai, tačiau šiuo metu galiojantys teisės aktai draudžia jam, kaip teistam asmeniui, įsigyti ginklą. Asmenys, norintys gauti leidimą ginklui, turi atitikti „Lietuvos Respublikos ginklų kontrolės ir šaudmenų įstatyme“ ir Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakyme „Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pateiktus reikalavimus.

Kaltinamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas numato areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min