Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 30d. 13:25 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 30d. 17:23

Į teismą pristatytas įtariamas Kaišiadorių šaulys prabilo apie auką: „Jis norėjo mane sumušti“

Įtariamasis vesdinamas į teismą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įtariamasis vesdinamas į teismą

Rugsėjo 28 dieną Kaišiadoryse nušautas žmogus, įtariamasis netrukus buvo sulaikytas. Pirmadienį jis atvesdintas į Kauno apylinkės teismą – spręstas šaulio suėmimo termino klausimas. Žiniasklaidai įtariamasis įvardijo galimą nusikaltimo pretekstą.

Pirmadienį vedamas į teismą, įtariamasis tepasakė: „Jis (nušautasis asmuo – aut. past.) norėjo mane primušti.“

Kaip 15min informavo Generalinė prokuratūra, auka ir įtariamasis tarpusavyje nepažįstami. Įtariamasis praeityje nėra teistas, savo kaltę pirminės apklausos metu teisėsaugos pareigūnams pripažino.

„Dėl ko kilo konfliktas, paaiškės ikiteisminio tyrimo eigoje, dabar dar anksti kalbėti“, – teigė Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Izabelė Bočkienė.

Portalo duomenimis, konfliktas kilo dėl moters.

Teigiama, kad vyrų konfliktas kilo dėl moters, vienas jų griebėsi ginklo.

Sprendžiant klausimą dėl kardomosios priemonės skyrimo prokuroras prašė teismo suimti įtariamąjį maksimaliam terminui – 3 mėnesiams.

15min primena, kad pranešimas apie Kaišiadorių Gedimino gatvėje pasigirdusį šūvį gautas šeštadienį apie pusę septynių vakaro.

Į įvykio vietą išskubėję policijos pareigūnai ten rado 1975 metais gimusį vyrą, ant kurio kūno – šautinės žaizdos. Netrukus medikai konstatavo aukos mirtį.

Įtariamasis sulaikytas jau netrukus – 19.15 val., Kaišiadoryse. Kartu aptiktas ir šaunamasis ginklas.

Sulaikymo metu 1948 metais gimęs vyras nesipriešino, į alkoholio matuoklį vėliau jis įpūtė 1,16 promilės.

Kauno pareigūnai dėl nužudymo pradėjo tyrimą. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Papildyta 17.20 val. Kauno apylinkės teismas maksimaliam trijų mėnesių terminui paskyrė suėmimą V.A., kuris įtariamas panaudojus šaunamąjį ginklą nužudęs S.Ž.

Teismo nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimas V.A. pareikštas pagrįstai. Atsižvelgiant į byloje esančius duomenis, kardomoji priemonė paskirta nustačius du jos skyrimo pagrindus.

Įtariamasis praeityje neteistas, nedirba, pensininkas, išsituokęs, tai yra neturi tamprių socialinių ryšių dėl ko teismas padarė išvadą, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog įtariamasis norėdamas išvengti gresiančios griežtos laisvės atėmimo bausmės, būdamas laisvėje, gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ar teismo bei trukdyti procesui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Įtariamasis vesdinamas į teismą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Įtariamasis vesdinamas į teismą

Kardomoji priemonė (suėmimas) paskirta, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimo procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą bei nuosprendžio įvykdymą.

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min