TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į tragišką trylikametės alytiškės istoriją dėmesį atkreipė ir užsienio žiniasklaida

Į Lietuvoje nutikusią istoriją dėmesį atkreipė ir užsienio žiniasklaida
Interneto nuotr. / Į Lietuvoje nutikusią istoriją dėmesį atkreipė ir užsienio žiniasklaida
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje nutikusi tragiška istorija, kaip socialiniame tinkle „Facebook“ prasidėjusi trylikametės alytiškės ir keturiolikmečio vilniečio pažintis baigėsi mergaitės nužudymu, neliko nepastebėta ir užsienio žiniasklaidos.

Apie šią istoriją pranešė ne vienas užsienio naujienų tinklalapis, dėmesį į ją atkreipė ir tinklaraštininkų bendruomenė. Lietuvos interneto komentatoriai jau kelias dienas piktinasi, kad mūsų šalies žiniasklaidoje akcentuojamas socialinis tinklas „Facebook“, per kurį ir susipažino trylikametė su keturiolikmečiu. Tačiau šią detalę akcentuoja ir kitų šalių visuomenės informavimo priemonės.

Dauguma užsienio žiniasklaidos priemonių rėmėsi agentūros „Associated Press“ pranešimu, kuriame buvo cituojama Vilniaus policijos atstovė spaudai Dalia Petrauskienė. „Associated Press“ taip pat informavo, kad, jeigu lygintume šalių gyventojų ir socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų skaičių, vartotojų iš Lietuvos šiame tinkle daugėja bene sparčiausiai.

„Iš 3,4 mln. šalies gyventojų 710 tūkst. naudojasi „Facebook“, – akcentuoja „Associated Press“.

Aprašęs tragiškos pažinties per „Facebook“ pažintį, britų „Mail Online“ taip pat pranešė, kad 2004 metais įkurtas socialinis tinklas visame pasaulyje šiuo metu turi per 600 mln. vartotojų. Portalas taip pat primena, kad „Facebook“ dažnai kritikuojamas dėl per mažos privatumo apsaugos, o įvykių, panašių į Lietuvoje nutikusią istoriją, pasaulyje jau buvo ne vienas.

Pasak „Mail Online“, 2009-ųjų sausį Anglijoje 41 metų vyras buvo nuteistas už 26 metų moters nužudymą. Moteris tėvų namuose buvo užpulta, kai vyriškis įsiuto pamatęs, jog ji pakeitė savo statusą iš „ištekėjusi“ į „vieniša“.

Praėjusį kovą 33 metų vyras buvo nuteistas 35 metų laisvės atėmimo bausme už septyniolikmetės nužudymą. Vyriškis jau anksčiau buvo žinomas kaip seksualinis nusikaltėlis. Su mergina jis susipažino per „Facebook“.

Rugpjūtį trys Kolumbijos paaugliai buvo nužudyti, kai jų duomenys buvo paskelbti „Facebook“ „hitlistuose“.

Skaitytojai „Facebook“ peikia ir teisina

Skirtinguose interneto portaluose komentuodami Lietuvoje nutikusią istoriją, skaitytojai irgi atkreipia dėmesį į galimus pavojus susipažįstant per „Facebook“.

„Tai yra tiesa, kad daugybė žmonių buvo užpulti ar net nužudyti pasinaudojant jų duomenimis „Facebook“. Todėl reikia būti ypač atsargiems. Pas mus Filipinuose „Facebook“ skelbiamais duomenimis naudojasi sukčiai, bandydami išvilioti pinigų“, – rašo vienas skaitytojas.

„Bijau, kad ateityje mirčių, susijusių su „Facebook“, bus dar ne viena“, – skelbia kitas.

„Manau, griaunant socialines struktūras, niekas nenuveikė daugiau nei internetas ir konkrečiai puslapiai, tokie kaip „Facebook“, – rėžia dar vienas.

„Kiek dar nekaltų vaikų mirčių, susijusių su feisbuku, sulauksime??! Tai mirtinai pavojingas puslapis, kurį reikia nedelsiant uždaryti!“ – piktinasi dar vienas.

Tačiau ne visi pasaulio komentatoriai piktinasi „Facebook“. Dalis jų atkreipia dėmesį, kad pats „Facebook“ nėra blogis. „Tai tik įrankis bendrauti. Ir juo naudojasi kai kurie blogi žmonės. Susipažindami per feisbuką žmonės turi būti atsargūs, o tėvai turi prižiūrėti savo vaikus“, – rašoma vieno skaitytojo komentare.

Kitas skaitytojas rašo, kad „Facebook“ turi per 600 mln. vartotojų, o pranešama tik apie kelis nutikusius incidentus. „Naudotis „Facebook“ yra saugiau nei kokia nors kita veikla, pavyzdžiui, bandymas gatvėje nusipirkti laikraštį. Žūstančiųjų per avarijas skaičius irgi didesnis“, – svarsto kitas.

Tarp žinios iš Lietuvos komentatorių pasitaikė ir tokių, kurie piktinosi, kad jiems pateikia infomaciją iš tolimos šalies. „Ar trūksta nusikaltimų pačioje Jungtinėje Karalystėje, kad informuojate apie Lietuvą?“ – klausė skaitytojas iš Didžiosios Britanijos.

„Jungtinėje Karalystėje irgi užtenka nusikaltimų. Bet sukrečia tai, kad 14 metų vaikas nužudo kitą vaiką. Kur ritasi pasaulis?“ – pasipiktinusiam skaitytojui atsakė kitas.

„Na ir kas? Ar tu žinai, kas vyksta Armėnijoje??? Nori žinoti???“ – iš karto reagavo dar viena skaitytoja.

Stebina gresianti bausmė

Daugumą komentatorių taip pat nustebino keturiolikmečiui gresianti bausmė. Pagal Lietuvos įstatymus nepilnamečiams negali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė, ilgesnė nei 10 metų.

„Daugiausia 10 metų? Šlykštu“, – savo nuomonę išsakė skaitytoja Katy.

„10 metų? Daugiausiai?!! Jie juokauja?!“ – lietuviškų įstatymų nesuprato JAV gyventoja Ashley.

„Dešimt metų už mergaitės nužudymą? Apmaudu“, – rašo dar vienas skaitytojas iš JAV.

„Mane ne tiek sukrėtė nusikaltimas, kiek galima bausmė už jį. Jau po kelerių metų jis vėl galės griebtis to paties ir kentės jau kita šeima“, – stebėjosi Gillianas iš Jungtinės Karalystės.

O štai skaitytojas Graeme'as pateikia kiek kitokią nuomonę. „Jei patys Lietuvos žmonės nusprendė, kad tokia turėtų būti maksimali bausmė už šį nusikaltimą, aš, skirtingai nuo kitų, nematau jokių problemų. Tai jų šalies reikalas, ne mano“, – rašė skaitytojas.

Tinklaraštininkų antis

Beje, kai kurie užsienio tinklaraštininkai, skelbdami apie Lietuvoje nutikusią istoriją, atliko ir savarankiškų „tyrimų“ bei paskelbė, kad agentūrą „Associated Press“ apie įvykį informavusi Vilniaus policijos atstovė Dalia Petrauskienė irgi naudojasi „Facebook“. Šis faktas kažkodėl vadinamas ironišku.

„Neturiu, nesinaudoju ir nežinau, iš kur jie ištraukė! Čia geras! Nesinaudoju feisbuku, man to nereikia. Jie prikūrė kažko“, – trečiadienį kalbėdami su 15min.lt žurnalistu stebėjosi Vilniaus policijos atstovė.

„Facebook“ pabandžius ieškoti vartotojo „Dalia Petrauskienė“, gaunami keturi rezultatai. Kai kurie užsienio tinklaraštininkai savo įrašuose net įdėję aktyvias nuorodas į vienos vartotojos anketą. Tačiau iš anketoje pateikiamos nuotraukos ir kitų duomenų akivaizdu, kad tai ne Vilniaus policijos atstovė Dalia Petrauskienė, o visai kitas žmogus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min