Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Venckų namus atvykusi Laimutė Stankūnaitė po pustrečios valandos išvyko be mergaitės

Laimutė Stankūnaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė atvyksta susitikti su dukra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį į Venckų ir Kedžių namus Garliavoje (Kauno raj.) susitikti su dukrele atvyko Laimutė Stankūnaitė.

Nors praėjusią savaitę teismas gražino L.Stankūnaitei dukters globos teises, moteris iki šiol negalėjo susitikti su dukra – laikinieji globėjai tvirtino, kad L.Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukra nenori susitikti su motina.

Tačiau antradienį po pietų L.Stankūnaitė pati, lydima apsaugininkų, atvyko į Garliavą. Ji įėjo į Venckų namus susitikti su dukrele.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje buvo surengtas L.Stankūnaitės ir dabartinės mergaitės globėjos Neringos Venckienės susitikimas, kuriame dalyvavo socialiniai darbuotojai, psichologė. Buvo ieškoma išeities iš sudėtingos situacijos. N.Venckienę bandyta įtikinti, kad ji, kaip laikina globėja, privalo sudaryti globotinei sąlygas susitikti su motina.

Negausus, bet karingai nusiteikęs D.Kedžio šalininkų  būrys mergaitės pas motiną neleido išvežti ir praėjusį šeštadienį, ir pirmadienį. Vežti mergaitę pas motiną N.Venckienė iš pradžių atsisakė. Kauno vaikų teisių apsaugos skyriuje jai buvo paaiškinta, kad jeigu bus trukdoma motinos ir vaiko susitkimams, laikinajai globėjai (N.Venckienei) gresia administracinė atsakomybė.

Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu, motinai grąžinama mergaitė turi kasdien su ja susitikti. Numatyta, kad pirmasis susitikimas trunka dvi valandas, vėliau pasimatymai ilginami iki šešių valandų. Ne vėliau kaip per keturiolika dienų vaikas turi būti perduotas motinai.

Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Kondratjevas aiškino, kad užtikrinti adaptacinio laikotarpio procesą privalo vaiko teisių apsaugos žinybos.

D.Kedžio artimieji tvirtino, kad praėjusį penktadienį sužinojus apie tai, jog teks atsisveikinti su seneliais bei teta ir grįžti pas motiną, mergaitę ištiko nervų priepuolis, į Klonio gatvę Garliavoje  iškviesta greitoji pagalba.

Papildyta 18.00 val. Kiek daugiau nei dvi valandas trukęs susitikimas baigėsi be incidentų. L.Stankūnaitė išvyko 17.30 val., mergaitė liko Kedžių namuose Klonio gatvėje.

Papildyta 20.00 val. Prie Kedžių ir Venckų namų susirinkę D.Kedžio šalininkai L.Stankūnaitę sutiko ir išleido ramiai, nelaidė jokių replikų. D.Kedžio teta Audronė Skučienė tikino, kad L.Stankūnaitei nebus daroma jokių kliūčių susitikti su dukra Klonio gatvėje, svarbiausia, kad mergaitė nebūtų atimta iš dabartinės globėjos N.Venckienės. Ji ir jos artimieji įsitikinę, kad atgavusi dukrą L.Stankūnaitė tučtuojau išsiveš ją į užsienį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min