Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Vilniaus studentų rasizmą peiliu atsakęs Čilės pilietis stojo prieš teismą

Dėl kruvino praėjusios žiemos konflikto Čilės piliečiui Jose Del Carmen Silva Pontigo (kairėje) tenka varstyti Vilniaus teismo duris.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Dėl kruvino praėjusios žiemos konflikto Čilės piliečiui Jose Del Carmen Silva Pontigo (kairėje) tenka varstyti Vilniaus teismo duris.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje Jose Del Carmen Silva Pontigo kaltinamas sunkiai sutrikdęs dviejų studentų sveikatą.

Naujienų portalas 15min.lt praėjusią žiemą rašė apie kruvinus įvykius sostinės Šeškinės rajone. Tąsyk policija pranešė, kad vieno vakarėlio metu atvykėlis iš Čilės bute peiliu sunkiai sužalojo du Lietuvos piliečius.

Šį ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurios medžiaga atskleidžia dramatiškus sausio 5-osios nakties įvykius.

Aurimo `rubėno nuotr./ Jose Del Carmen Silva Pontigo
Aurimo Šrubėno nuotr./ Jose Del Carmen Silva Pontigo

Bylos duomenimis, viename Gelvonų gatvės bute vakarojo jaunimo kompanija. Dviems lietuviams studentams vakaro įkarštyje esą nepatiko, kad tamsaus gymio svečias vis daugiau dėmesio rodo kartu besilinksminusioms lietuvaitėms. Temperamentingas užsienietis įtūžo, nes buvo ne tik aptalžytas fiziškai, bet ir patyrė rasistinių užgauliojimų.

Futbolą sostinės mėgėjų komandoje „Trivartis“ žaidžiantis Jose Del Carmen Silva Pontigo (gim. 1981 m.) taip suprato gynybą – čiupo peilį ir smogė dviems varžovams mažiausiai po 7 kartus.

Čilės pilietį ginantis advokatas teisme siekia, kad kaltinamajam būtų skirta psichiatrinė ekspertizė. Gynėjas įrodinėja, kad Jose buvo toks susijaudinęs, jog negalėjo valdyti savo veiksmų ir dabar neturėtų atsakyti kaip padaręs tyčinį nusikaltimą.

Mat už tyčinį sunkų dviejų asmenų sveikatos sutrikdymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo nuo 2 iki 12 metų bausmę.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Pavelas Frolovas žada kviesti į apklausą abu nukentėjusius studentus, kitus liudytojus, po to parodymus teismui turėtų duoti ir pats ispaniškai kalbantis kaltinamasis.

Aurimo `rubėno nuotr./ Jose Del Carmen Silva Pontigo
Aurimo Šrubėno nuotr./ Jose Del Carmen Silva Pontigo

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min