Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 29d. 15:29

Į Vilnių atskridę užsieniečiai naudojosi graikiškomis ir norvegiškomis klastotėmis

Asociatyvi iliustracija: VSAT patikra oro uoste
VSAT nuotr. / Asociatyvi iliustracija: VSAT patikra oro uoste

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė tris reisu iš Graikijos atvykusius keleivius. Jie kontrolės metu pateikė suklastotus graikiškus ir norvegiškus dokumentus. Klastotėmis pasinaudoti bandė, įtariama, Irano ir Irako piliečiais prisistatę užsieniečiai.

Sekmadienį popiet sostinės oro uoste dirbę VSAT pareigūnai patikrino kelių reisu iš Atėnų atvykusių asmenų dokumentus. Tai yra ES vidaus reisas, kurio keleivių nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau vadovaudamiesi rizikos faktoriais pasieniečiai gali keleivius tikrinti pasirinktinai.

Vieno vyro pateikta Graikijos asmens tapatybės kortelė VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, tad dokumentą nuspręsta patikrinti specialia įranga. Netrukus paaiškėjo, kad tai – klastotė. Užsienietis, supratęs esąs demaskuotas, pasieniečiams prisistatė Irano piliečiu. Jo tapatybė nustatinėjama. Pirminiais duomenimis, užsieniečiui gali būti 60 metų.

Užsieniečius VSAT pareigūnai laikinai apgyvendino Vilniaus oro uoste esančiose specialiose patalpose. Juos atskraidinusi aviakompanija turės pasirūpinti, kad trijulė būtų grąžinta atgal į Graikiją.

Tuo pačiu reisu iš Atėnų atskridę 50-ies vyras ir kartu su juo vykęs nepilnametis 16-os sūnus pasieniečiams pateikė Irako piliečių pasus bei leidimus gyventi Norvegijoje. Pasieniečiai nustatė, kad norvegiški leidimai, kurie suteiktų teisę patekti į ES, yra klastotės.

Visus tris užsieniečius VSAT pareigūnai sulaikė ir laikinai apgyvendino Vilniaus oro uoste esančiose specialiose patalpose. Iš Atėnų juos atskraidinusi aviakompanija turės pasirūpinti, kad gegužės 1 d. trijulė iš Vilniaus būtų grąžinta atgal į Graikiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min