Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įdarbinimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovui ir administratorei – įtarimai sukčiavus motinystės pašalpomis

Pinigai
„Scanpix“ nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai kartu su miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, susijusį su daugiau nei 140 tūkstančių litų motinystės (tėvystės) pašalpos sukčiavimu. Kaltinimai dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo pareikšti Tenenių miestelyje (Šilalės r.) veikiančios bendrovės direktoriui R. B. (g. 1980 m.) ir administratore bendrovėje dirbančiai I. B. (g. 1982 m.). Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šilalės rajono apylinkės teismui.

Tyrimo metu išaiškinta, kad bendrovės, teikiančios tarpininkavimo įdarbinant užsienyje paslaugas, direktorius R. B. tyčia, padėdamas sutuoktinei administratorei I. B. sukčiauti, į 2008 m. balandžio–liepos mėnesių darbo užmokesčio, darbo laiko apskaitos žiniaraščius bei pranešimus apie apdraustuosius valstybinio socialinio draudimo įmokas įrašė neteisingus duomenis ir patvirtino savo parašu, kad nuo vasario iki liepos mėnesių bendrovėje administratore dirbančiai I. B. buvo mokamas pagrindinis 800 litų atlyginimas, o kovo ir balandžio mėnesiais – nepasibaigus 3 mėnesių bandomajam laikotarpiui moteriai buvo išmokėti priedai prie darbo užmokesčio po 19 748 litų kas mėnesį.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad I. B. su darboviete sudarytoje sutartyje buvo nurodyta, kad moteris dirba tik po 4 valandas per dieną ir už tai turėjo būti mokamas tik 400 litų atlyginimas. Moteriai išmokėtas atlyginimas kartu su išmokėtais priedais buvo vidutiniškai nuo 8 iki 12 kartų didesnis negu kitų darbuotojų, dirbusių visą mėnesį ir po 8 valandas per dieną.

Tokiu būdu bendrininkaujant apgaule buvo įgyta teisė gauti 20 534 litus motinystės, o per beveik dvejus motinystės (tėvystės) metus – daugiau nei 126 tūkstančius litų pašalpų. Ikiteisminio tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į daugiau nei 147 tūkstančių litų priskaičiuotą motinystės pašalpą, išmokant tik 44 870 litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min