Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policija pradėjo tyrimą dėl Ievos Strazdauskaitės atminimo išniekinimo

Raudanti Plungė gedulą puošia baltų rožių žiedais
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Raudanti Plungė gedulą puošia baltų rožių žiedais
Šaltinis: 15min
9
A A

Balandžio 28 d., gavus artimųjų pareiškimą dėl nužudytos dukters Ievos Strazdauskaitės atminimo paniekinimo viešai spaudoje ir internetiniame tinklapyje „Laisvas laikraštis“, Kauno apskrities VPK Kriminalinėje policijoje buvo pradėtas tyrimas. Tai – antrasis toks tyrimas Kauno apskrities policijos žinioje.

Kaip informuoja Kauno apskrities policija, internetiniame tinklalapyje www.laisvaslaikrastis.lt kovo 16 d. buvo paskelbtas straipsnis „Kodėl policija slepia Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo motyvą? Policiją siutina LL keliamos versijos, kad „Audi“ nebuvo nusikaltėlių motyvas“, vėliau, balandžio 21 d., pasirodė straipsnis „I. Strazdauskaitė buvo kurjerė policijos kontroliuojamame narkotikų versle?“ ir kitos publikacijos.

Šiuose straipsniuose paskleista melaginga informacija apie nužudytą I.Strazdauskaitę, kuri galėjo nulemti žmonių panieką, paniekinti jos atminimą, sieti ją su narkotikų gabenimu ir platinimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis.

Tyrimo metu iš Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų buvo gauta informacija, kad jų kontroliuojamoje byloje dėl nužudymo duomenų, jog I.Strazdauskaitė gabeno narkotines ar psichotropines medžiagas, ar kitus draudžiamus daiktus ar medžiagas, ar kad būtų susijusi su neteisėtu disponavimu tokiomis medžiagomis ar daiktais, nebuvo nustatyta.

Surinkti duomenys leidžia teigti, jog publikacijose pateikta informacija yra melaginga, klaidinanti visuomenę ir niekinanti jaunos moters atminimą.

„Nenustatyta jokių faktų, kad Ieva galėjo gabenti narkotikus, apyvartoje uždraustus daiktus, pinigus ar kitas nusikalstamu būdu įgytas priemones. Kategoriškai paneigta ta prielaida, kad ji buvo kurjerė. Nemaža dalis žmonių, patikėję klaidinga informacija, ėmė kalbinti Ievos Strazdauskaitės artimuosius, taip žemindami mirusiosios vardą ir skaudindami tėvus. Po jų kreipimosi ir buvo pradėtas tyrimas“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Kauno apskrities policijos komisaras Darius Žukauskas.

Pasak jo, nužudytosios artimieji kreipėsi ne tik į policiją, bet ir į www.laisvaslaikraštis.lt bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą. Įtarimai dėl šios nusikalstamos veikos dar niekam nėra pareikšti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno apskr. VPK viršininkas Darius Žukauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno apskr. VPK viršininkas Darius Žukauskas

„Nemaža dalimi parašytų straipsnių, mano nuomone, siekiama sukelti tam tikrą nepasitikėjimą tiek policija, tiek Vyriausybe ir kitais svarbiais asmenimis, – nuomonę išsakė komisaras, pabrėžęs, kad tai ne pirmas tokio pobūdžio ikiteisminis tyrimas Kauno apskrityje. – Vienas tyrimas jau baigtas. Kai buvo menkinamas nužudytas Vaidas Milinis. Byla atiduota į teismą. Nusikaltimo padarymu kaltinamas tas pats laikraštis“.

Už šią nusikalstamą veiką gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai. Artimiausiu metu šią bylą planuojama užbaigti ir perduoti nagrinėti teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min