Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 30d. 11:12

Ignalinos pasieniečiai kontrabandininkus stabdė šūviais

Kontrabanda
VSAT nuotr. / Kontrabanda

Sieną su Baltarusija saugantys Ignalinos ir Vilniaus rinktinių pasieniečiai trečiadienį sulaikė du kontrabandinių rūkalų krovinius, iš viso 18 tūkst. pakelių cigarečių. Ignalinos pasieniečiai rūkalus gabenusius asmenis stabdė įspėjamaisiais šūviais.

VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai bei operatyvininkai patikrino vietovę ties Švenčionių rajono Baliulių kaimu prie pat sienos su Baltarusija. Čia buvo užfiksuoti trys asmenys su nešuliais. Trijulė irgi pastebėjo besiartinančius pasieniečius, metė krovinį ir puolė bėgti. Pažeidėjai nereagavo į žodinius VSAT pareigūnų reikalavimus sustoti, todėl du pasieniečiai iš tarnybinių pistoletų paleido po įspėjamąjį šūvį į orą.

Po trumpų gaudynių VSAT pareigūnams pavyko sučiupti vieną bėglį. Nustatyta, kad jis yra 31 metų Vilniaus rajono gyventojas.

Į pagalbą atskubėjus pastiprinimui, už poros kilometrų nuo įvykio vietos sulaikyti ir kiti du bėgliai, sprukę laukais ir mėginę išlikti nepastebėti pakeliui augančiuose nedideliuose miškeliuose. Sulaikytieji neturėjo dokumentų ir prisistatė 21 ir 22 metų Vilniaus gyventojais

Trijulės gabentuose ryšuliuose pasieniečiai iš viso aptiko 3 tūkst. 250 pakelių cigarečių „Fest“ bei „Premier“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Rūkalai buvo supakuoti į juoda polietileno plėvelę apvyniotas gamyklines dėžes.

Vietovę dar patikrino kinologas su tarnybiniu šunimi, tačiau daugiau jokių įtartinų asmenų ar daiktų neaptikta.

Ignalinos rinktinės pareigūnai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo pradėjo administracinių bylų teisenas. Po apklausos trijulė paleista.

Dar vieną kontrabandinių rūkalų krovinį pasieniečiai sulaikė ties Šalčininkų rajono Bygirdų kaimu, irgi prie pat sienos su Baltarusija.

Čia trečiadienį vakare VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai patikrinti stabdė vietiniu keliu važiavusį automobilį „Mitsubishi L300“. Jį vairavęs asmuo nepakluso aiškiai išreikštam uniformuotų pasieniečių reikalavimui, padidino greitį ir nuvažiavo Pastovų kaimo link.

Likimo valiai paliktą mašiną pasieniečiai netrukus aptiko eglyne už maždaug dviejų kilometrų. Transporto priemonę vairavęs asmuo iš įvykio vietos buvo pasišalinęs. Mašinoje pasieniečiai rado 15 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustatinėjamas ir „Mitsubishi L300“ vairavęs asmuo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min