Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Igoris Achremovas vėl bando išeiti į laisvę ir apskundė Lietuvą Strasbūrui

Europos žmogaus teisių teismas. Bylos klausymas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos žmogaus teisių teismas. Bylos klausymas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus pataisos namai atsisakė tarpininkauti dėl žurnalisto Vito Lingio žudiko Igorio Achremovo lygtinio paleidimo, tačiau teikimą teismui parengė ir pateikė.

Pataisos namai tokią poziciją grindžia įvertindami I.Achremovo padaryto nusikaltimo sunkumą ir tai, kad dar neatlikta didelė bausmės dalis. I.Achremovui liko kalėti šiek tiek daugiau nei septynerius metus. Už grotų šis vilnietis jau praleido beveik 18 metų.

„Nužudymas ne buitinis, užsakyta, už atlygį“, – pataisos namų poziciją teisme išsakė jos atstovas.

Tuo metu Psichologinė tarnyba nurodė, kad nuteistasis jau pasirengęs gyventi laisvėje.

Tarpininkauti paleidžiant I.Achremovą į laisvę nusprendė Lietuvos kalinių globos draugija ir Pabradės stačiatikių parapija.

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Alberta Baltušytė, kuri nagrinėja teikimą, pranešė, kad I.Achremovas yra kreipęsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre.

„Jo pareiškima priimtas, suteiktas numeris. Bus, matyt, nagrinėjimas“, – sakė teisėja.

Teikime paleisti žurnalisto žudiką taip pat rašoma, kad 2004-ųjų pataisos namuose esantis I.Achremovas tik vieną kartą pažeidė režimo reikalavimus, dalyvavo gerbūvio darbuose, ūkio aptarnavimo brigadoje dirba kruopščiai, tobulina darbo kompiuteriu įgūdžius, žaidžia šachmatais, skiria pinigų vaikui išlaikyti. Nuteistasis nurodė, kad išėjęs į laisvę gali apsigyventi Geležinkelio gatvėje Vilniuje pas tėvus.

Šis vilnietis pareigūnų sietas su nusikalstamu susivienijimu „Vilniaus brigada“ yra vienintelis už grotų likęs žurnalisto nužudymo byloje.

Už dienraščio „Respublika“ žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994-ųjų rudenį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai – I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka. B.Dekanidzei 1995 metais buvo įvykdyta išimtinė mirties bausmė, o V.Slavickis ir B.Bobičenka pataisos namuose atliko teismo skirtą bausmę ir dabar yra laisvėje.

Pastarąjį kartą I.Achremovas į laisvę nesėkmingai bandė išeiti šiemet sausį.

Tada Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad gruodžio 23 dieną Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo sprendimas, kuriuo atmestas tuometinių Vilniaus 2-ųjų pataisos namų teikimas paleisti I.Achremovą iš įkalinimo įstaigos anksčiau laiko, yra teisėtas bei pagrįstas ir nuteistojo skundą dėl minėtos nutarties atmetė.

Pasak teismo, vien formalaus lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos pagrindo paleisti I.Achremovą nepakanka.

Teismas pabrėžė, kad I.Achremovas palaiko ryšius su šeima ir sūnumi, dirba, mokosi, perlaikė brandos egzaminus, charakterizuojamas kaip santūrus, besivadovaujantis protu, o ne emocijomis, nesilaikantis kriminalinės subkultūros, rodantis teigiamus vertybių sistemos pokyčius, besijaučiantis kaltas dėl savo veiksmų.

Vis dėlto, teismo nuomone, to nepakanka, kad I.Achremovas būtų paleistas, nes jis nuteistas už labai sunkų nusikaltimą.

2010-ųjų tų gegužę Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas buvo nusprendęs I.Achremovą paleisti anksčiau laiko, tačiau Vilniaus apygardos teismas šią nutartį panaikino.

Už žurnalisto nužudymą I.Achremovui buvo skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nuteistajam laisvės atėmimo bausmė sumažinta iki 25 metų. Remiantis šia nutartimi, į laisvę jis turėtų išeiti 2018 metų spalio 21 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min