TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir Algirdo Paleckio partijai

Algirdas Paleckis
„Scanpix“ nuotr. / Algirdas Paleckis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro sprendimu dėl Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininko Algirdo Paleckio viešai išdėstytų teiginių, paneigiančių, kad 1991-ųjų sausį sovietų ginkluotosios pajėgos prieš nepriklausomą Lietuvą įvykdė agresiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas ir juridinio asmens – minėtosios politinės partijos – atžvilgiu.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, šis procesinis sprendimas priimtas prokuratūroje gavus buvusių parlamentarų, 1990 m. kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarų Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Butkevičiaus pareiškimą. Savo teiginius, paneigiančius ir šiurkščiai menkinančius 1991 m. sausio 13 d. įvykius ir jų aukas, partijos vadovas A. Paleckis išdėstė viešojoje erdvėje, įskaitant per „Žinių radiją“ transliuotą laidą.

Už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą atsako ir juridinis asmuo – tokios Baudžiamojo kodekso pataisos buvo priimtos praėjusių metų vasarą. Juridinių asmenų registre SFL partija buvo įregistruota 2010-ųjų vasario 23 dieną.

Ikiteisminį tyrimą atliks Vilniaus apygardos prokurorai. Už šią nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170² straipsnyje, įstatymas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Šių metų sausio 12 dieną prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame A. Paleckis įtariamas analogiška veika, numatyta BK 170² str. 1 dalyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min