Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkliuvo dvi vaikingas stirnas nušovęs gerai ginkluotas brakonierius

Brakonierių nužudyta stirna
Aplinkos ministerijos nuotr. / Brakonierių nužudyta stirna
Šaltinis: 15min
0
A A

Talkindamas kolegoms iš kaimyninio rajono, padedant policijos darbuotojui, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Anykščių rajono agentūros vyresnysis specialistas Audrius Pilka išaiškino stambų brakonierių.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, šeštadienį apie 12.20 val. A.Pilkai paskambino kolegos iš Panevėžio RAAD ir paprašė padėti išsiaiškinti brakonieriavimo atvejį, kai brakonierius Kupiškio rajone nušovė dvi stirnas. Liudytojai girdėjo šūvius, matė nuvažiuojantį tamsios spalvos visureigį. Inspektoriai rado apie 250 metrų vilkimo žymes.

Kolegos iš Panevėžio nurodė, kokiu automobiliu brakonierius pasišalino iš įvykio vietos ir paaiškino, kad jis gali slapstytis Anykščių rajone. A.Pilka “persijojo” mintyse visus žinomus brakonierius, ir kaip tinkamiausią slėptis įtarė Svėdasų seniūnijoje Girelės kaime esančią vieną sodybą, kuri jau ne sykį buvo stebima aplinkos apsaugos pareigūnų.

A.Pilka sužinojo, kad name yra girtaujama, tad nedelsdamas paskambino į Anykščių rajono policijos komisariatą ir paprašė pastiprinimo. Inspektoriui į pagalbą buvo skirtas policijos ekipažas. Girelės kaime susitikę Panevėžio RAAD darbuotojai ir Anykščių rajono agentūros inspektorius A.Pilka kartu su policijos pareigūnu suderino veiksmų planą ir nuvyko prie įtariamojo sodybos.

A.Pilkos intuicija pasitvirtino. Sodyboje rastas ieškotas automobilis Toyota Land Cruiser.

Išprašyti iš namo automobilio vairuotojo inspektoriui A.Pilkai gražiuoju nepavyko. Turėjo įsikišti policijos pareigūnas - tik po jo pareikalavimo automobilio savininkas O.T. (gim. 1969 m., Vilniaus miesto gyventojas, transporto įmonės savininkas) išėjo į lauką, parodė asmens dokumentus, bet griežtai atsisakė atrakinti automobilį ir leisti apžiūrėti jo vidų. Pilietis buvo neblaivus. Jis pareiškė, kad su savimi turi ginklą. Už kelnių diržo vyras buvo užsikišęs savigynai išduotą kovinį pistoletą, dėtuvėje ant blauzdos gulėjo apkaba su šoviniais.

Aplinkos apsaugos ir policijos pareigūnų įtarimai dėl brakonieriavimo pasitvirtino: automobilio bagažinėje rastas medžioklinis graižtvinis šautuvas, apkabos, prožektorius, prijungiamas prie automobilio sistemos, naktinio matymo taikiklis, kirvis, mačetė, keli medžiokliniai peiliai, kelių spalvų maskuojamosios aprangos komplektai, didelis kiekis šovinių. Vairuotojo pusės automobilio durelėse cigarečių pakelyje rasti penki šoviniai ginklo, kuriam laikyti leidimo O.T. neturėjo. Iš viso pas O.T. rasti 131 pistoleto šovinys ir 744 įvairūs medžiokliniai.

Rasti ir sumedžioti gyvūnai. Atlikus skrodimą nustatyta, kad stirnų patelės buvo vaikingos – kiekviena iš jų laukėsi dviejų stirniukų. Vienos stirnos kūne aptikta kulka, kuri perduota balistinei ekspertizei.

Maža to, kad brakonierius medžiojo svetimuose plotuose, be leidimų ir draudžiamu laiku, jis buvo neblaivus, tokios būklės medžiojo ir vairavo automobilį.

Atlikus piliečio O.T. namuose Vilniuje kratą, rasti dar penki medžiokliniai šautuvai bei pistoletas, kurie paimti.

Anykščių rajono PK dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min