Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 11, 15:07

Įkliuvo dviračiu rusiškas cigaretes gabenęs pagėgiškis

Prie sienos su Rusija įkliuvo dviračiu kontrabandines cigaretes gabenęs pagėgiškis.
Kontrabandinės cigaretės
Kontrabandinės cigaretės / VSAT nuotr.
VSAT nuotr./Dviratis
VSAT nuotr./Dviratis

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad sekmadienį ryte VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai, stebėdami ruožą natinio matymo įranga, ties Šilutės rajono Karceviškių kaimu pastebėjo užšalusia Gėgės upe einantį asmenį. Buvo matyti, kad jis stumia dviratį, ant kurio uždėtas kažkoks krovinys.

Tolėliau buvę pasieniečiai nuvyko į vietą, kur buvo pastebėtas įtartinas asmuo ir jo paliktomis pėdomis sekė apie du kilometrus, iki Plaškių kaimo. Jo prieigose pareigūnai aptiko dviratį, kuriuo buvo gabenamos 4 dėžės cigarečių „Saint George Lights“, bei sulaikė dokumentų neturėjusį vyrą.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 31 metų Pagėgių gyventojas. Jis taip pat neturėjo leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Jo gabenti 2 tūkstančiai pakelių kontrabandinių rūkalų buvo paženklinti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Pagėgiškiui VSAT pareigūnai pradėjo administracines teisenas dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo bei Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo.

Cigaretės ir dviratis laikinai saugomi Plaškių užkardoje. Vyras po apklausos paleistas.

Sieną su Rusija saugantys VSAT pareigūnai pastebi, kad gausiau pasnigus kontrabandos gabenimo užsiimantys asmenys nedidelius kiekius rūkalų ima vežti dviračiais ar savadarbėmis rogėmis. Taip esą yra lengviau bristi per pusnis ir sniego sangrūdas, be to, dviračiu ar rogėmis galima atgabenti didesnį cigarečių krovinį nei jas nešant pėsčiomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min