Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje įkliuvo keturi banką apgauti bandę vyrai

Eurai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje išaiškinta grupuotė, įsigijusi veikiančios bendrovės akcijų ir sukūrusi apgaulės mechanizmą, kaip iš banko išvilioti 200 tūkst. eurų Sukčiai spėjo išsigryninti tik 8 tūkst. eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antro baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas kontroliuoja ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo sukčiauti, t. y. apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių ar jų duomenų panaudojimo, veikiant organizuotoje grupėje. Trims iš keturių organizuotos grupės narių jau skirtos kardomosios priemonės, o dėl ketvirtojo – kreiptasi į teismą. Jam prašoma skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad pasiskirstę vaidmenimis, įtariamieji, visų pirma, įsigijo veikiančios įmonės akcijas, perėmė buhalterinius dokumentus ir elektroninį kortelių skaitytuvą, nors žinojo, kad jokios realios veiklos, susijusios su įmone, nevykdys. Atvirkščiai, įtariamieji, pasinaudoję elektroninių kortelių skaitytuvu, siekė užvaldyti beveik 200 tūkstančių eurų, priklausančių vienam iš Lietuvoje veikiančių bankų. Ketveriukė, sukūrusi nusikaltimo mechanizmą, bankui įtikinti, naudojo fiktyvias sutartis su išgalvotais užsakovais bei neteisėtai įgytus užsienio piliečiams išduotų mokėjimo kortelių duomenis, per savaitę siekė pralobti.

Suklaidinusi banką, grupuotė į įmonės sąskaitą gavo kiek daugiau nei 8 tūkstančius eurų, kuriuos įtariamieji išsigrynino dar tą pačią dieną.

Jų nelaimei, banko darbuotojams kilus abejonių dėl operacijų teisėtumo, įmonės sąskaitos buvo užblokuotos ir planas tokiu veiklos mechanizmu įgyti dar beveik 190 tūkstančių eurų buvo sustabdytas.

Trims įtariamiesiems skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Ketvirtasis, grupės grupės narys, šiuo metu yra sulaikytas ir apklausiamas.

„Kruopščiai suplanuotų ikiteisminio tyrimo veiksmų bei glaudaus teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo dėka, pasiekėme laukiamą rezultatą – nustatyti organizuotos grupės nariai. Jau kreipiausi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės skyrimo vienam iš įtariamųjų“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Antro baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min