Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 10:13

Įkliuvo medžioklės taisyklių pažeidėjai

Šernas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Šernas

Gruodžio 22 d. Anykščių rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai sulaikė Levaniškio kaimo gyventoją 35-erių Traupio medžioklės klubo medžiotoją E.J. Vyriškis svetimuose medžioklės plotuose nušovė suaugusį šerną, praneša Aplinkos ministerija.

Kaip pasakojo Anykščių rajono agentūros vyresnysis specialistas Audrius Pilka, tądien keturi medžiotojai susiruošė į medžioklę. Trys iš jų nuvyko ten, kur ir priklausė pagal išrašytus popierius, o E.J. “pasuko į šoną” ir atsidūrė kaimyninio klubo teritorijoje, netoli savo kaimo. Ten jis pamatė stambų šerną ir iš didoko atstumo jį nušovė.

Kadangi vienas E.J. negalėjo ištrempti iš miško stambų patiną, jis pasikvietė kelis talkininkus iš Traupio medžiotojų būrelio, kurie apie 200 metrų vilko nušautą žvėrį iki automobilio. Aplinkosaugininkams prisivijus mašiną, paaiškėjo, kad vyrai ginklus jau buvo nunešę į namus.

Šauliui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas bei paimtas šautuvas. Už medžioklę be leidimo uždraustose vietose jam gresia piniginė bauda žalai atlyginti, ginklo konfiskavimas ir net baudžiamoji atsakomybė iki trejų metų. E.J. pagalbininkus ketinama bausti už neteisėtą žvėries pasisavinimą. Sumedžiotas gyvūnas perduotas veterinarijos specialistams.

A.Pilka teigia, kad pažeidėjas savo kaltę pripažino. Anot pareigūno, ekonominis sunkmetis nedaro ryškios įtakos medžioklės taisyklių pažeidėjams. Dažniau įkliūva aštrių pojūčių trokštantys turtuoliai, nei iš brakonieriavimo bandantys pasipelnyti varguoliai. Pradėjus po 25 litus supirkinėti mangutų kailiukus, Anykščių rajono miškuose daugiau aptinkama kilpų.

Temos: 2 Medžioklė Šernas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min