Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 7d. 13:57

Įkliuvo su netikru vairuotojo pažymėjimu

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teisėjo plaktukas

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nuteisė P.S. (g. 1983 m.) už disponavimą žinomai netikru vairuotojo pažymėjimu.

Nuteistajam skirta 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant 1 metams ir įpareigoti nuteistąjį per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti dirbti ar užsiregistruoti darbo biržoje, per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos atlikti 40 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar ne valstybinėse įstaigose bei organizacijose, be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms, teigiama pranešime spaudai.

P.S. nuteistas už tai, kad 2008 m. lapkričio mėnesį, ikiteisminio tyrimo tiksliau nenustatytu laiku, šalia „Žalgirio“ stadiono Vilniuje tyrimo metu nenustatytam asmeniui sumokėjęs 200 eurų įgijo žinomai netikrą vairuotojo pažymėjimą, kurį laikė su savimi iki 2009 m. sausio 5 d., kai prie L.Giros gatvėje minėtą pažymėjimą panaudojo pateikdamas šį policijos pareigūnams.

Apklaustas teisiamajame posėdyje kaltinamasis P.S. kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad supažino su vaikinu, galinčiu už pinigus padaryti vairuotojo pažymėjimą. Jis sutiko, nes vairuotojo pažymėjimo neturėjo. Jis ant lapuko surašė savo asmens kodą, vardą, pavardę, gimimo datą, kitus reikiamus duomenis, turėjo savo nuotrauką. Susitikimo metu vaikinas jam pranešė, kad pažymėjimas kainuos 200 eurų. Kaltinamasis sutiko sumokėti tokią sumą, atidavė vaikinui savo nuotrauką ir duomenis, vaikinas pažadėjo paskambinti, kai pažymėjimas bus paruoštas. 2008 m. lapkričio mėnesį vaikinas jam paskambino ir pranešė, kad pažymėjimas padarytas. Vaikino, iš kurio pirko vairuotojo pažymėjimą, jokių duomenų nežino, apibūdinti negali. Su variuotojo pažymėjimu jis važinėjo, vairavo transporto priemonę nuo tos dienos, kai pažymėjimą įsigijo. Jis suprato, kad vairuotojo pažymėjimą gavo neteisėtai, bet apie tai, kad už netikro vairuotojo pažymėjimo disponavimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, jis nežinojo. 2009 m. sausį jį, vairuojantį automobilį, sustabdė policijos pareigūnai ir, šiems paprašius parodyti dokumentus, padavė netikrą savo vairuotojo pažymėjimą.

Specialisto išvadoje teigiama, kad tirti pateiktas vairuotojo pažymėjimo blankas, išduotas P.S. vardu, yra atspausdintas ne pagal tokių blankų spausdinimo reikalavimus, t. y. jis yra netikras ir atspausdintas spalviniu spausdinimo įrenginiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min