Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 10:38

​Įkliuvo tauriuosius metalus moliu perkrikštiję alytiškiai

Žmonės renkasi į „Glastonbury“ festivalį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sunkvežimio vairuotojas buvo pateikęs deklaracijas, kad gabenamas molis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos tyrėjai atskleidė galimai stambią tarptautinės kontrabandos tauriaisiais metalais schemą. Kontrabanda, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu (vadinamuoju pinigų plovimu) ir apgaulinga apskaita įtariami Alytaus tauriųjų metalų prekybos bendrovės direktorius ir tos pačios įmonės darbuotojas.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai, bendradarbiaudami su Kauno teritorinės muitinės Alytaus krovinių posto pareigūnais, patikrino transporto priemonę, kurios vairuotojas buvo pateikęs deklaracijas, kad gabenamas šamotinis molis. Kruopščiai apžiūrėjus transporto priemonę, buvo rasta ne mažiau kaip 3 tonos elektronikos prietaisų susmulkintų detalių, kuriose paslėpti maišeliai, kaip įtariama, su auksu ir sidabru padengtomis jungtimis. 

Tyrimo duomenimis, elektronikos prietaisų laužas su tauriųjų metalų priemaišomis be apskaitos dokumentų buvo įsigyjamas iš Rusijos Federacijos ūkio subjektų, o į Lietuvą kontrabanda buvo gabenamas dokumentuose nurodant, kad vežamas šamotinis molis.

Kontrabanda atgabentas iš Rusijos elektronikos laužas, suklastojus jo įsigijimo dokumentus, buvo išvežamas į Europos Sąjungos valstybes perdirbti.

Vėliau kontrabanda atgabentas iš Rusijos elektronikos laužas, suklastojus jo įsigijimo dokumentus, buvo išvežamas į Europos Sąjungos valstybes perdirbti. Įtariama, kad nusikalstamu būdu gautos lėšos nebuvo įtraukiamos į Alytuje registruotos  bendrovės apskaitą. Tauriųjų metalų kontrabandos organizavimu įtariamas Alytaus bendrovės vadovas ir jo bendrininkas buvo laikinai sulaikyti. 

FNTT Kauno apygardos valdyboje tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl tauriųjų metalų kontrabandos, pinigų plovimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo. Įtariamiesiems laikinai apribotos nuosavybės teisės į jų turimą turtą, kurio bendra vertė siekia 700 tūkstančius litų.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.
Šiuo metu specialistai nustatinėja, kokia gabento vertingo metalo, tarp kurio, įtariama, yra nemažas kiekis aukso ir sidabro, tiksli vertė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:31
00:38
00:18

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min