Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgapirščius alyva vilioja labiau nei spalvotieji metalai

Elektra
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pirmąjį šių metų pusmetį Rytų skirstomiesiems tinklams (RST) priklausančiuose įrenginiuose įvykdytos 37 spalvotųjų metalų vagystės. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, jų skaičius sumažėjo daugiau nei trečdaliu.

Kaip rašoma RST pranešime, alyvos grobstymo atvejų daugėja – per pirmuosius šešis šių metų mėnesius jau įvykdytos 104 vagystės. Tai yra beveik ketvirtadaliu arba 22 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai tokių vagysčių būta 85. Per šešis šių metų mėnesius dėl alyvos ir spalvotųjų metalų grobstymo bendrovė patyrė daugiau nei 360 tūkst. litų nuostolių.

Sausio-birželio mėnesiais ilgapirščiai iš viso pasisavino apie 1700 kg spalvotųjų metalų, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai – 2475 kilogramus. Dažniausiai yra vagiami laidai, transformatorių jungtys ir kitos įrenginių dalys.

„Spalvotieji metalai – puikus grobis ilgapirščiams. Tačiau jų paieškos transformatoriuose itin pavojingos gyvybei. Be to, mūsų darbuotojai aktyviai bendradarbiauja su teisėsaugos pareigūnais. Dirbant išvien vis dažniau nustatomi ir nubaudžiami tokių vagysčių organizatoriai“, – pagrindines metalų vagysčių mažėjimo priežastis įvardino RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas Kęstutis Tubis.

Pasak jo, kiek kitokioms alyvos vagysčių tendencijoms įtakos turėjo tiek dabartinė šalies ekonomikos situacija, didėjantis nedarbo lygis, tiek ir pabrangęs kuras. „Metų pradžioje degalams gerokai padidintas akcizo mokestis paskatino ilgapirščius dar intensyviau ieškoti „alternatyvaus“ kuro. Nors transformatorių alyva netinkama naudoti transporto priemonėms, asmenys įsigudrina ją parduoti ūkininkams ir taip pasipelnyti“, – sakė K. Tubis.

Per pirmąjį šių metų pusmetį vagišiai iš bendrovei priklausančių elektros įrenginių pasisavino apie 17 tūkst. kg alyvos. Tačiau nuostoliai, patirti dėl šių vagysčių, neretai išauga keliasdešimt kartų. Išbėgus alyvai, kyla didelė rizika, kad transformatorius sudegs ir taip nutrūks elektros tiekimas gyventojams. Dėl vagių padarytos žalos šiais metais elektros tiekimas buvo nutrauktas beveik 700 namų ūkių.

„Mūsų teritorijoje yra daugiau kaip 18 tūkstančių transformatorių. Šiais metais dėl alyvos vagysčių sudegė 35, o naujojo kaina gali siekti iki 60 tūkst. litų“, – sakė Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

Siekiant mažinti patiriamus nuostolius ir užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą elektros energijos tiekimą, bendrovė nuolat investuoja į elektros įrenginių apsaugą – diegia signalizacijas, judesių daviklius, šalia jų įrengia stebėjimo kameras. RST specialistai reguliariai vykdo transformatorių patikrinimus, fiksuoja alyvos lygį juose. Vis dažniau apie elektros įrenginių plėšimus bendrovės trumpuoju numeriu 1802 praneša ir patys gyventojai.

„Įvertinę dabartinę alyvos vagysčių statistiką, parengėme neatidėliotinų veiksmų planą, kuris, tikime, padės sumažinti patiriamus nuostolius. Transformatorinės pradėtos žymėti specialiomis cheminėmis medžiagomis, kurios nenusiplauna nei nuo drabužių, nei nuo odos. Tai padeda operatyviai identifikuoti ilgapirščius. Kaip ir anksčiau, glaudžiai bendradarbiausime su policijos pareigūnais, investuosime į elektros tinklo apsaugą“, – apie kovos su vagišiais priemones pasakojo K. Tubis.

Už elektros energiją tiekiančių bendrovių turto vagystes ar jo sugadinimą yra taikoma baudžiamoji atsakomybė. Šiais metais jau išaiškintos 38 vagystės, įvykdytos RST aptarnaujamoje teritorijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Metalai
Parašykite atsiliepimą apie 15min